Понад 1500 черкащан залишилися без дозволу на зброю

04 лютого 2021, 14:39

фото тематичне

В області за обліками дозвільної системи поліції власниками зареєстрованої у встановленому порядку зброї є близько 32 тисяч жителів. У них у володінні перебуває понад 41 тисяча її одиниць. Водночас упродовж 2020 та 2021 років з об’єктивних причин права на зберігання та носіння зброї були позбавлені 1699 громадян.

За встановленими законодавством вимогами правом придбання мисливської гладкоствольної зброї (основних частин до неї) можуть скористатися  громадяни України, які досягли 21-річного віку; мисливської нарізної зброї  (основних частин до неї) - 25-річного віку; холодної, охолощеної та пневматичної зброї (основних частин до неї) - 18-річного віку. 

Кількість зброї, яку може мати громадянин України, не обмежена, однак власник повинен забезпечити її безумовну схоронність.

Безапеляційним лідером у виборі зброї є мисливська гладкоствольна – 33106 одиниць такої перебуває у розпорядженні жителів Черкащини, ще 4899 – мисливської нарізної та комбінованої. Водночас на законних підставах 3696 пристроїв для відстрілу гумових куль зареєстровані за громадянами, 1431 – газової, 203 одиниці - холодної  та інша. 

Відповідні підрозділи дозвільної системи поліції мають право анулювати дозволи на придбання, зберігання та носіння зброї (її основних частин) та пристроїв, видані громадянам, у разі наявності низки об’єктивних підстав. Такими можуть бути медичні протипоказання, відомості про порушення власниками публічного порядку, зловживання алкоголем, наркозалежність, учинення домашнього насильства. Також підставами можуть стати постанови державних виконавців про тимчасове обмеження боржника в праві користування зброєю чи пристроями, наявність судимості та інші фактори, визначені законом.

Упродовж 2020-2021 років відділом контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Управління превентивної діяльності ГУНП анульовано 1699 дозволів на право носіння та зберігання мисливської вогнепальної зброї та  спецзасобів. 

Відповідно до законодавства правом на придбання пристроїв для відстрілу гумових куль можуть скористатися працівники суду та правоохоронних органів і їх близькі родичі; особи, які беруть участь у кримінальному судочинстві; народні депутати України; члени громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону;  військовослужбовці (окрім строкової служби); державні службовці та журналісти.

Тобто у людей змінилися життєві обставини або вони перестали виконувати певні функції, що і було встановлено поліцейськими під час відповідних перевірок.  Відтак серед анульованих дозволів, 130 одиниці мисливської гладкоствольної зброї, власники якої, у більшості, порушували публічний порядок або учиняли домашнє насильство, 25 – мисливської нарізної та 6 – газових пістолетів і револьверів. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору