Понад 100 листів з минулого отримали черкащани від рідних, які були вивезені на примусові роботи (відео)

10 травня 2019, 21:47

Понад 100 листів з минулого отримали черкащани від рідних, які були вивезені на примусові роботи (відео)

110 листів з минулого дійшли до адресатів через 75 років. Отримали їх жителі села Мельники Чорнобаївського району. Написали листи люди, вивезені до Німеччини на примусові роботи, про це йдеться у сюжеті "UA: Черкаси". 

Дочекалися ці листи не всі. Копію листа від батька отримала Галина Гладун. Жінка каже, що читати будуть вдома, усією родиною.

- Це таке непередбачуване відчуття, якого раніше не було. Я знала, що він був. Я вражена, як лист зміг дійти з тих ще часів до нашого покоління, - розповідає жінка.

У кожному з листів біль та надія.  Зі слів директорки Державного архіву Черкаської області Тетяни Клименко, всього за часи Другої світової війни так покинути домівки змушені були близько 300 мельничан.

- У листах туга за своїм краєм, рідними. І бажання якомога швидше повернутися на рідну землю. Від дітей, батьків, сестер, від матерів. У частині листів є фотографії, - зазначила Тетяна Клименко.

За врученням листів із минулого спостерігає і Петро Фесенко. Йому 90 роки і він за словами старости села Антоніни Кулик єдиний очевидець тих подій у селі.

Детальніше - у відео.

Читайте такожУ Черкасах відкрилася виставка газет минулого століття.

Поділитись

Коментарі

Вгору