Померлий черкащанин врятував одразу три життя (ВІДЕО)

06 лютого 2022, 09:19

Уперше у Черкаській обласній лікарні провели забір органів для трансплантації. Процедура тривала 12 годин. Донором органів став 39-річний черкащанин. У чоловіка констатували смерть мозку внаслідок геморагічного інсульту. Згоду на операцію дали рідні померлого.

Як розповіли у Черкаській обласній лікарні унікальна операція була проведена нашими лікарями ще в листопаді минулого року.

В одній операційній працювало одразу три бригади медиків: команда Черкаської обласної лікарні на чолі з Віталієм Шилом, онкодиспансеру – з Романом Морару-Бурлеску та представники столичної клініки.

- До проведення експлантації органів залучена команда професіоналів із кількох закладів. Вилучення відбувалося на базі Черкаської обласної лікарні. У донора взяли печінку та дві нирки. Рецепієнтами стали пацієнти обласної лікарні та онкодиспансеру. Їм пересадили нирки вже на базі Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Печінку ж трансплантували у столиці», – говорить директор КНП «Черкаська обласна лікарня Черкаської обласної ради» Віталій Шило.Для Черкаської обласної лікарні така операція з забору органів стала дебютною. У подальшому, у перспективі, заклад може стати опорним центром для забору органів та трансплантації на Черкащині. Нині установа облаштовує для цього все необхідне. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору