Полякова не затвердили на посаді керівника Нацфінпослуг

10 квітня 2014, 13:40

В.о. Нацфінпослуг Максима Полякова відсторонили від займаної посади. Замість нього призначили екс-клаву російського "Альфа-банку" в Україні Андрія Волкова.

Про це написав журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

"М-да, важко мене здивувати, але... Перший гучний кадровий скандал у новій владі і перша підозра у політичній корупції, перше серйозне кадрове питання до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка. Загалом, зробив я в понеділок інтерв'ю з виконуючим обов'язки голови Національної комісії з регулювання фінансових послуг Максим Поляков.

Нагадаю, Нацкомфінпослуг має славу однієї з найбільш корумпованих держструктур, яка при минулому керівнику Візірову грабувало бізнес за кожен підпис. Будь-яке узгодження тут має свої тарифи - і ті, хто хоче працювати на фінансовому ринку платять сотні тисяч доларів чиновникам і їхньому політичному "даху". Максим розповів про те, як збирається наводити лад у Нацкомісії - і насамперед - ліквідувати систему хабарництва та вимагань, проводити всі узгодження в максимально короткі терміни. І розповів про перше своє рішення на новому робочому місці: як до нього прийшов представник польського банку Роман Маслюк, намалював цифру 100000 на папері і попросив прискорити вирішення питань, які перебувають у сфері компетенції Нацкомісії. Поляков вирішив це питання протягом дня, безкоштовно.

Так-от, у цій історії виявилося зовсім несподіване продовження. Замість того, щоб затвердити на посаді Полякова, що і було заплановано на сьогоднішньому засіданні Кабміну, його... відсторонили від займаної посади. Раптово. І на пост глави Нацкомфінпослуг призначений Андрій Волков - екс-глава РОСІЙСЬКОГО "Альфа- банку" в Україні!

Я не знаю, хто такий пан Волков, мабуть, його дуже поважають в російському фінансовому світі. Але у нас тут все помінялося. Саме "професіонали", які працювали всі попередні роки на фінансовому ринку України за правилами бандитської влади Януковича, перетворили більшу частину банків і страхових компаній на контори, що займалися відмиванням та видачею готівки. І в Росії діє абсолютно аналогічна мафіозна система. Я знаю, що призначати на пост керівника контролюючого органу "професіонала", учасника "схем", за якими багато років працювали бандити - це значить з високим ступенем ймовірності відновити всі корупційні вертикалі.

Так, Поляков не настільки "досвідчений" - у нього не було своєї страхової компанії та банку. І слава Богу. У нього немає конфлікту інтересів, він не брав участь у цій повальній системі хабарництва. І найголовніше - Поляков з першого свого дня роботи почав вести себе як чесна людина. І для мене це набагато важливіше, ніж будь-які "професійні" заслуги.

У мене питання до прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, а хто саме Вам запропонував замінити главу Нацкомфінпослуг? Які мотиви заміни? Хотілося б прозорості в такому важливому кадровому казусі. Бо якщо в Нацкомфінпослуг діють тарифи в 100 000 доларів тільки за таку процедуру як збільшення статутного фонду банку, то про які інвестиції і про які іноземні кредити Ви ведете переговори, Арсенію Петровичу? Перш ніж залучати кредити треба усунути схеми, за якими чиновники грабували бізнес. і вимивали в свої кишені мільярди доларів.

Скандальна і раптова заміна глави Нацкомфінпослуг на ставленника російського капіталу змушує задуматися - Арсенію Петровичу, а чи не є те, що сталося актом банальної політичної корупції? Які квоти " УДАРу" можуть бути при призначенні глави регуляторного органу? Якщо Кабмін негайно не оголосить свою публічну позицію в даному інциденті - на діяльність нового уряду впаде тінь прямих підозр у нечесній грі і спробі повернення поборів на фінансовий ринок.

А ось що написав відомий адвокат Віктор Смалій з приводу скандального рішення Кабміну: 10 квітня за адресою м. Київ, вул. Б. Грінченка, 3 (​​Майдан Незалежності), о 9 годині ранку відбудеться акція протесту проти призначення Волкова Андрія, офіційного працівника "Альфа-груп" (структура ФСБ Росії) на посаду Голови Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфере ринків фінансових послуг. Вимагаємо негайної люстрації!

Апдейт: за оперативною інформацією російський банкір Волков призначений за квотою партії "УДАР". Хотілося б дізнатися думку також Віталія Ковальчука - начальника виборчого штабу кандидата в президенти Петра Порошенка. Кажуть, саме Ковальчук і "пробив" це призначення. Абалдєть. Віталій Володимирович, Ви взагалі-то в курсі? Петро Олексійовичу, коментарі в студію, будь ласка".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору