Поліція Черкащини склала чотири адмінпротоколи за поширення фейків щодо карантину

09 квітня 2020, 19:01

фото тематичне

Жителі трьох районів області розповсюджували в мережі інтернет недостовірну інформацію про ситуацію в області щодо захворювання на COVID-19. Відносно них складено адміністративні матеріали за статтею 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Поліція звертається до громадян з проханням використовувати офіційні джерела інформації та не розповсюджувати недостовірну, не перевірену інформацію.

В Городищенському районі місцевий житель в мережі Інтернет виклав допис про обмеження руху на території у зв’язку з карантином. В Шполянському районі місцева жителька розповсюджувала інформацію, про перебування на території району іногородніх громадян, хворих на коронавірус. В Золотоніському районі двоє місцевих жителів поширювали невідповідну інформацію про кількість випадків захворювання на COVID-19.

Інформація про коронавірус та карантин, яку розповсюджували громадяни являється недостовірною та могла ввести громадян в оману і призвести до соціальної напруги, порушення громадського порядку та інших негативних наслідків. За такі дії чинним законодавством передбачена адміністративна відповідальність.

Поліцейські склали відносно громадян адміністративні матеріали за статтею 173-1 (Поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку) КУпАП.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

Поліція звертається до громадян з проханням не розповсюджувати фейкову, неперевірену інформацію, а використовувати офіційні джерела.

За інформацією із пресслужби ГУНП в Черкаській області

Коментарі

Вгору