“Погрожували порізати колеса”: черкаський капелан звинувачує адміністрацію ресторану в забороні паркуватися біля їхнього закладу

09 листопада 2022, 16:31

Військовий капелан Назарій Засанський опублікував відео у соцмережах, в якому розповів, що його виганяли із парковки поблизу одного із черкаських ресторанів. Капелан саме приїхав на прощання із загиблими військовими та припаркував автівку на місці, де адміністрація закладу встановила дорожні конуси. 

Подія сталася 7 листопада поблизу площі Слави. 

- Тут, коли прощаються з військовими, є дуже багато автівок, немає де припаркуватися. Але навпроти собору у нас є такий ресторан "Веранда". І от вони завжди займають собі парковку поряд, виставляють для себе "фішки", щоб можна було тут припаркуватися. А я припаркувався, прибрав "фішку", бо це самозахоплення цієї парковки. Ніде немає знаків, що це приватна парковка. До мене вийшов менеджер чи хто, я не уточнював, і каже: "А зачем ты так делаешь? Ты же военный, здесь не надо парковаться, это наша территория", - говорить капелан. 

Також він зазначив, що йому в "дуже грубій формі" погрожували порізати колеса. 

- Але, слава Богу, не порізали. Ніби перевірив, колеса всі цілі, - додав Назарій Засанський. Черкаський військовий Олександр Носенко переконаний, що та парковка має бути доступна для всіх.

– Особливо, якщо неподалік відбуваються такі зовсім нерадісні заходи. Люди приїжджають туди не на тусовку. Це не по-людськи. Якщо власники бізнесу цього не розуміють, то на біса такому бізнесу взагалі існувати. Є в ПДР знак або правило “Для стоянки відвідувачів закладу”? Коли люди погрожують порізати шини капелану, який проводив службу, чи проводжав загиблого побратима, то чому військові не можуть прийти і порізати щось у закладі? Він туди не пива попити приїхав. Фішка в тому, що всі, хто може нанести візит такому бізнесу – воюють. Тобто, роблять все, аби була можливість  існування цього бізнесу, - говорить військовий.

Керівник закладу в коментарі "Про все" розповів, що парковка поблизу ресторану відкрита не лише для відвідувачів, а для всіх. Також він додав, що зробив зауваження капелану лише через звалений дорожній конус.

- Я стояв на вулиці та побачив, як до закладу під’їжджала машина та паркувалася. Я собі спокійно зайшов всередину закладу, але потім побачив, що чоловік, який вийшов з цього авто, відкинув дорожній конус, він упав. Тому я знову вийшов на вулицю та звернувся до чоловіка зі словами: "Перепрошую, чому ви так зробили? Підніміть, будь ласка, конус". Чоловік відповів, що не буде цього робити і що він паркується там, де хоче, тому що це "не приватна власність". Хоча за парковку йому ніхто нічого не говорив і не забороняв паркуватися. Я побачив, що чоловік був у військовій формі та рясі, тому запитав у нього: "Як ви дозволяє собі так поводитися? Ви ж повинні бути прикладом". Я попросив його ще раз підняти конус, але він знову відмовився та сказав, що може "робити все, що хоче". Я запитав: "Тобто, надівши форму та рясу ви можете робити все?". Він відповів "Так". На цьому наша розмова закінчилася і ми розійшлися по своїх сторонах, - говорить керівник. - Наша парковка відкрита для всіх відвідувачів і не лише них. Ми поспілкувалися з поліцією та прибрали дорожні конуси, адже нам пояснили, що  ставити їх не можна. 


Відео з камери відеоспостереження ресторану

У пресслужбі патрульної поліції журналістам "Про все" розповіли, що коли парковка розташована вздовж дороги, нею мають право користуватися всі, адже це комунальна власність. Виганяти з таких парковок не мають права. Усі паркові місця вздовж доріг у Черкасах перебувають в комунальній власності. Тому самовільне встановлення обмежень на таких паркомісцях підпадає під Статтю 139 КУпАП.

Інша ситуація з приватними парковками. У таких випадках користуватися ними можуть не всі, власники на власний розсуд можуть встановлювати дозволи. 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Рина :

Паркуються де притуляться, на конусі, на зеленій зоні, на пішохідній доріжці, розмісять багнюку, повитоптують колії, нікому, нічого не треба, ні владі, ні поліції, ні українцям, бо ми так звикли, моя хата з краю.
А щодо того куди приїхав капелан, можна було б і не афішувати недоречно піаритись на біді

Андрій :

Ну що ти верзеш? Який же це PR? Людина просто пояснила ситуацію. Якби він це не сказав, то про нього сказали що він борзіє і т.п. Ну і загалом усе він правильно сказав: немає знаку – значить самозахоплення (або пішохідної доріжки, або автомобільної дороги).

О.І. :

Ниючий капелан. Не порушуй законів – все буде Україна.

Юрій :

О І які закони порушив капелан?
Чи ти думаєш, якщо поставив конуси де захотів, то парковка твоя?

Анатолій :

О.І. власної парковки в том числі і дорожних знаків намає так що не хвали свє болото

Пересічний :

Так закон лише порушили власники генделя

Сергій :

Що ти верзеш, який Закон порушив військовий капелан? І взагалі ти хто та чому не на фронті?

О.І. :

Я ще маленька. Виросту, тоді повоюю. Якщо ви, Сірьожа, не закінчите війну раніше. А про Закон… Це тому, що в Україні першість вирішення спірних питань належить законна судовій системі, а не вічно-революційній ображеній на все і всіх Вулиці.

Юрій :

Хвали і далі маленька о і своє гниле болото, бо всім адекватним людям і так зрозуміло хто правий, не дарма Артем записав ниюче відео з оправданнями.

О.І. :

Моя країна – не болото! І перепрошую, але ім’я невдоволеного капелана не Артем, а Назар. Навіть Назарій! Він шукає правди, але не там, де можна її знайти.

Ігор :

Правильно було б 50% доходу закладу стягнути на користь ЗСУ, або по закону накласти штраф а власника закладу на суспільно корисні роботи, прибирати вулиці, годин на 30.

Анатолій :

Ігорь я Вас підтримую а власник закладу ТИ ЧОГО НЕ НА ФРОНТІ

КАЦ :

Для І.О. Капелан правий на усі 100, зробив усе вірно, а власник забігайлівки мав би прибрати своє сміття з вулиці не залежно “лежить” воно чи “стоїть”. Виправдання власника дуже сумнівні і поліція це підтвердила.

Артем BARISTA :

Відношення в тому ресторані хамське, нормально ставитись до людей не можуть,раз друзі замовили там обід за полеглим воїном, так я думав заб’ю тих упирів, “ми вас туда нє пасилалі “говорили, чи це не в цьому закладі було, але блін бісить.

Гість :

Тобто,незаконно встановлювати обмежувальні знаки в межах комунальної власності міста,це норма,а от боротися з цією “нормою”-це вже порушення закону???До речі,відвідувачі цього закладу постійно їздять площею прямо біля пам’ятника,що поруч з рестораном, і абсолютно ніхто цього не помічає.Театр абсурду.Неповага до звичайних людей в нашому місті це так звично,так буденно,так повсякденно,що чомусь не дивуєшся,що людина в дублянці “нападає з розбірками” на людину в рясі.

Володимир :

Всі бариги поки хлопці гонят кацапів захоплюют те що осталося незахоплене.Ганьба такому ресторанному працівнику.За шкуру його і вперед може тоді задумаєця.Слава України.

Пересічний :

Бидло гендель був, так і залишився, як його не переназивац

Марія :

Я шокована. Військові Люди, які захищають нашу державу, зберігають наші життя, та взагалі завдяки військовим можна займатися бізнесом у воєнний час. Де повага цього “менеджера”? Інколи здається, що берега плутають. Безсовісні. Дякую капелану Назарію, що висвітив подію. Нехай місто знає про це і “менеджеру” стане соромно за його грубість та зневагу!

Юлія :

Скаргу в СБУ не писав , як зазвичай , бо він військовий і його образили?

Добрий :

Вважаю, що для поавильного розуміння ситуації та обґрунтованих висновків, обидві сторони конфлікту мають надати максимум вичерпних доказів на законність власних дій чи протиправність дій іншої сторони. От і все.
Натепер, під час війни навіть російська говірка у центрі українського міста може дуже травматично вплинути на психіку військового. Мало того, св’ященника, що приїхав на прощання з загиблими.
Гадаю цій веранді ( всі знають кому воно належить) слід було б добре поміркувати над питанням подальшого ведення бізнесу в ЦІЙ країні

Сергій :

Надзвичайно вихований та коректний керівник закладу пояснив все, крім того, нахіба він навиставляв конусів на комунальній парковці)
Про колеса капеланської автівки він теж забув згадати(

Олександр :

Капелан приїхав на поховання загиблого військового, а йому починають виносити мозок, бо бачте, конус(чи корона у декого?) впав! Вважаю, капелан був ще досить чемним!

Віктор :

Ключове питання:»Чого взагалі виставили конуси на комунальній власності?»

Вгору