Погода на Черкащині стабілізується до кінця липня

23 липня 2018, 19:33

Погода на Черкащині стабілізується до кінця липня

З 11 липня в Черкаській області триває дощовий період, за який вже випало 30-66 мм або 40-90% місячної норми. Про це поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

За кліматом в липні на Черкащині в середньому буває 4 дні із грозою, а найбільша кількість таких днів - 16, була зафіксована у Золотоноші у липні 1973 року. У поточному році лише за 2 декади в області зафіксовано 10 днів із грозами.

Дощова погода, висока вологість повітря, роси, тумани заважали підсиханню зерна та збиранню врожаю, а разом із підвищенням вологості грунту сприяли погіршенню якості зерна - зменшенню кількості клейковини, і в кінцевому підсумку погіршенню хлібопекарських властивостей зерна.

За прогнозом, на поточному робочому тижні погода збереже нестійких характер, продовжуючи постачати порції тепла і вологи. Але із середини тижня дощів стане значно менше, а температурний фон дещо підвищиться. Температура повітря вночі 14..19º, вдень 24-29º.

На остаточне покращення погоди внаслідок впливу антициклонів, можна сподіватися в останні дні липня. Саме тоді аграрії зможуть активізувати жнивну компанію.

Вгору