Погане самопочуття та онкологія: черкащанин вимагає прибрати з будинку вежу мобільного зв’язку

16 квітня 2024, 15:17

У Черкасах мешканець однієї з багатоповерхівок вимагає, аби від будинку прибрали вежу стільникового зв'язку. Відповідну петицію чоловік опублікував на сайті міськради.

На думку черкащанина, через цю вежу мешканці багатоповерхівки недобре себе почувають.

"Необхідно терміново перенести вишку мобільного зв'язку якнайдалі від будинку, мешканці скаржаться на погане самопочуття, головні болі, а також розвиток онкологічних захворювань", - обурюється чоловік.

Доцент кафедри фізики ЧНУ ім. Б. Хмельницього Анатолій Виноградов розповідає журналістам Про все, що подібні заяви не мають нічого спільного з реальністю.

"Про онкозахворювання через такі випромінювання це точно нісенітниці, - пояснює Анатолій Виноградов. - Коли люди користуються мобільними телефонами, які в режимі передачі сигналу, то це впливає на мозок сильніше, ніж той сигнал від вежі стільникового зв'язку. Побутова техніка також має випромінювання, хоч і в інших діапазонах. Я навіть не знаю, біля чого треба стояти, щоб випромінювання призводило до головного болю. Подібні "проблеми" виникають через різні чутки: хтось щось сказав і людині здається, що справді так і є".

Фізик пояснює, що іноді навіть від державних установ часом лунають нісенітниці в офіційних повідомленнях. Для прикладу він наводить попередження про магнітні бурі, внаслідок яких у людей нібито може погіршуватися самопочуття. Фахівець спростовує це твердження.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

містянин :

придлагаю цю вежу встановити Доценту кафедри фізики ЧНУ ім. Б. Хмельницього Анатолію Виноградову рядом з місцем проживання.Хто за ?

Вгору