Подружжя з Умані вигадали власний “рецепт” окопних свічок

15 січня 2023, 09:44

Уманці Олександр Ліщук та Любов Дерев'янко вдома виготовляють окопні свічки, придумавши спосіб зробити їх якіснішими. Вони краще і довше горять та майже не виділяють кіптяви, пише Умань City.

Олександр Ліщук розповідає, що раніше ніколи нічого схожого ні на окопні свічки, ні на звичайні не робив. Однак навчився, шоб допомогти другу, який зараз на передовій.

"Мій товариш, який зараз на фронті, десь два місяці тому на кілька днів приїхав у відпустку і розповів, що після того як похолодало, окопні свічки стали доволі дефіцитними на передовій, - каже Олександр. - Завдяки цим свічкам вони можуть зігрітися там, де не має можливості розкласти багаття чи іншими способами, також можна їжу розігріти, і освітлення отримати — зручна штука, загалом. Але на фронті їх не вистачає у наших хлопців. Ми з дружиною подумали, що могли б робити їх вдома і почали вивчати цю тему детальніше".

Для того, щоб свічки були якісні і довго горіли, Олександр та Любов провели власні експерименти.

"Ми почули інформацію, що, якщо додати до парафіну стеарин, то свічка буде більш стабільно і довше горіти, не буде тухнути та коптити, - продовжує чоловік. - Так ми почали експерименти. Замовили невелику партію стеарину, купили парафін, почали змішувати їх у різних пропорціях і додавати різну кількість картону, щоб знайти найбільш оптимальний рецепт. Ми з’ясували: якщо класти багато картону, то свічки горять 1,5-2 години, а потім з картону утворюється багато попелу, який гасить свічку. Тож визначили оптимальну кількість картону, який давав можливість свічці з невеликої консервної банки стабільно горіти впродовж 6-7 годин і не гаснути. Перша пробна партія була 120 банок, її відправили нашим хлопцям тероборонівцям, які зараз на Сході".

Військові підтвердили, що свічки не коптять та горять стабільно впродовж 6-7 годин.

"На сьогодні кілограм парафіну коштує приблизно 130-140 гривень, - пояснює Олександр. - Для виготовлення однієї окопної свічки стандартної баночки від горошку чи кукурудзи потрібно 250 грамів парафіново-стеаринової суміші. Виходить, що на 100 окопних свічок потрібно близько 30 кілограмів цієї суміші. Це великий об’єм і доволі значна сума. Тому ми відкрили в Facebook та Instagram невеликі збори для охочих допомогти фінансово чи матеріалами".

Водночас чоловік розповідає, що їхня волонтерська робота починає розширюватись і з’являються нові напрямки.

"До нас почали звертатися українці, які зараз проживають і працюють в Європі, які пропонують допомогти хлопцям термобілизною чи взуттям, і готові присилати це нам, щоб ми передали нашим хлопцям на фронт, - каже уманчанин. - Також очікуємо вже посилку з Німеччини з термобілизною для хлопців з тероборони, які зараз під Бахмутом. Тому, не лише окопні свічки, стараємось допомогти усім, що в наших силах. З останньою посилкою зі свічками відправили ще теплі штани хлопцям, бо зараз там холодно і вони потребують теплих речей".

Олександр Ліщук розповідає, що вони планують виготовляти окопні свічки щонайменше до весни, поки не повернеться тепло.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Тетяна :

Так скільки картону треба класти, щоб окопна свічка горіла довше???

Вгору