Подорож у каторжні місця, — черкаський журналіст презентував книгу про мандрівку до місця, де він народився

18 квітня 2018, 20:05

Історії про мандрівку автора до місця свого народження — Інти, міста, яке знаходиться на півночі Росії перетворилися в книгу “Подорож у каторжні місця”. Її презентував сьогодні в Черкасах журналіст Олександр Вівчарик.

Саме в Інті народився та виріс автор книги. Саме в цьому місті відбували покарання його батьки — політв’язні. І саме туди він відправився в 2008 році. Ця подорож вилилася в дорожні нотатки, деякі з яких були опубліковані в черкаській газеті “Нова доба”, а більшість видавалася в американській “Свободі”.

— Я почав викладати подорожні нотатки, друкував їх. Нещодавно Лев Хмельковський, один з редакторів “Свободи”,  запропонував мені видати ті нотатки окремою книгою. Він знайшов гроші на її видання, видавця і, навіть, придумав назву, — розповідає Олександр Вівчарик.

Автор з ностальгією згадує часи свого дитинства, шкільних товаришів та учителів. В Інті були люди багатьох національностей — українці, білоруси, євреї, латиші.

— Гарно і мирно співіснували люди різних національностей — колишні політв’язні. При тому, всі в родинах і між собою спілкувалися своїми рідними мовами. І ніхто не звертав на це увагу, — згадує Олександр Вівчарик.

В той же час він зазначає, що ностальгія дуже небезпечна штука. Адже, повернувшись до міста, де він народився, застав його не таким як пам’ятав — зруйновані та спалені будинки, закриті шахти.

— Пам’ятаєте, як у відомій повісті Рея Бредбері спалюють контрольовано будинки? Так і в Інті зараз — коли виявляється, що в будинок заселилися безхатьки, то ці будинки спалюють. Будинок, де я народився і виріс, також виявився спаленим, — ділиться враженнями автор книги.

На думку історика Сергія Шамари, книга  “Подорож у каторжні місця”, попри свою документальність, є готовим сценарієм для історичного фільму. Також він зазначає, що її має прочитати кожен, хто має в житті якийсь вибір.

— Ця книга про вибір. Вибір між я - українець, росіянин чи я - радянська людина. Вибір між Добром і Злом, вибір національної ідентичності, і все це в’яжеться навколо звичайних побутових сюжетів, - зазначає історик.

За словами Олександра Вівчарика, ця книга -для широкого кола читачів, але вона, в першу чергу, рекомендується тим, хто хоче знати як про непросту долю українського народу за радянських часів, так і про життя українців у сучасній Росії.

З приводу придбання книги можна писати на e-mail [email protected] або телефонувати за номером (067) 90 16 719

Коментарі

Вгору