У Золотоноші відбулося виїзне засідання Міністерства регіонального розвитку. Зібралися представники влади, щоб поговорити про впровадження реформ на місцях та конкретні ініціативи у освітній, соціальній та медичній сферах, пише "Інфоміст".
Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко зауважив, що здобутки, які для учасників продемонстрували перед заходом, мають стати надбаннями усієї області.
– Сьогодні ми бачимо, що стартували головні реформи президента: освітиня, охорони здоров’я. Ми ж є агентами змін, які потрібні людям, – звернувся очільник області до присутніх. – Для змін ми маємо нині гарні механізми, зокрема ДФРР, через прозорий механізм роботи якого є можливість втілити в життя реальні проекти.
Він нагадав, що Черкащина нині активно користується цим інструментом. За кошти фонду створено 29 інноваційних шкіл, планується відкриття 5 кабінетів здоров’я жінки, а це більше 20 мільйонів гривень.
– У свій час добудували перинатальний центр, який вважаю є найкращим в Україні, – стверджує Ткаченко. – Перед нами зараз нові завдання, і ми сподіваємося, що команда Мінрегіону зможе нам показати, над чим ми маємо працювати у наступному році.
Він анонсував ініціативи у медичній галузі – створення сільських амбулаторій та інформатизація лікарень за прикладом Золотоніськоі ЦРЛ.
Предметом обговорення стало 5 ініціатив Мінрегіону: будівництво центрів безпеки, сучасних ЦНАПів, створення нового освітнього простору, сімейних будинків для сімей-сиріт та сільських амбулаторій.
На цьому акцентував увагу заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
– Для нас важливо почути організаційні проблеми, що виникають на місцях, щоб нейтралізувати їх із допомогою законодавчих проектів, – говорить заступник міністра.
Він стверджує, що нині українців на першому місці питання безпеки. Для того, щоб зменшити кількість смертей під час НС ініціюють створення центрів безпеки громадян, у якому будуть працювати усі служби надання допомоги громадянам: рятувальники, лікарі, поліція.
Окрім того, він порушив питання реформування освітньої галузі. Адже за його даними, 69 відсотків дітей нині висловлюють небажання йти до школи.
Парцхаладзе наголосив також на тому, що потрібно делегувати більшу кількість функцій сучасним ЦНАПам та працювати над швидкістю надання послуг. За їхніми прогнозами час надання послуги у центрі має не перевершувати 30 хвилин.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram