Поблизу Черкас розпочалися масштабні навчання безпілотної авіації (фото)

25 вересня 2018, 20:11

На полігоні поблизу Черкас розпочалися масштабні навчання безпілотної авіації

Масштабні міжвідомчі польові навчання підрозділів аеропідтримки та безпілотної авіації розпочались сьогодні, 25 вересня, на базі Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота в Оршанці. 10 команд-представників різних силових відомств змагаються у майстерності та вправності керування безпілотниками та коптерами.  

Хмарне небо, рясний дощ та потужний вітер не стали перешкодою для проведення таких навчань. Команди з різних куточків України, котрі представляють підрозділи аеропідтримки та авіації Збройних сил України, Служби безпеки України, Нацполіції, Нацгвардії, Державної прикордонної служби тощо, зібралися сьогодні на полігоні Головного центру підготовки особового складу ДПСУ, щоб перевірити свої навички з керування безпілотниками та обмінятися досвідом з колегами з інших служб і відомств.

На полігоні поблизу Черкас розпочалися масштабні навчання безпілотної авіації

Як розповів журналістам начальник авіації Держприкордонслужби генерал-майор Микола Тепан,  такі навчання в Україні проводяться вперше. Головною метою зборів є перевірка готовності екіпажів виконувати такі завдання.

- Ми вже маємо певний досвід в експлуатації безпілотної техніки, його мають й інші підрозділи державних відомств. Тож, обмінюючись знаннями, ми бачимо та розуміємо свої «плюси» та «мінуси» в експлуатації авіаційної техніки. Нам важливо знати, як використовують безпілотники в інших відомствах, - розповів прикордонник. - На спеціальній колегії ми прийняли рішення провести такі навчально-тренувальні збори, куди запросили всі силові структури, на озброєнні яких є безпілотна техніка. Також у зборах беруть участь підрозділи, які займаються боротьбою з БПЛА та представники виробників безпілотної техніки. 10 екіпажів різних силових відомств сьогодні змагаються за звання найкращого. У всіх однакові умови, то ж подивимось на їхні результати.

На полігоні поблизу Черкас розпочалися масштабні навчання безпілотної авіації

У коментарі «Про все» представник команди Національної поліції України Віталій Фещенко повідомив, що відділ аеропідтримки, який він очолює, працює ще з 2014 року. Поліцейські безпілотники застосовуються не лише в зоні бойових дій,  а й під час заходів з охорони громадського порядку в мирних містах України.  Виступ своєї команди пан Віталій оцінив добре та заявив про готовність виконувати нові завдання керівництва навчань.

-  Зараз ми виконали поставлене завдання. Виконане воно в повному обсязі, тепер черга за рішенням суддів. При виконанні польоту, погода, звичайно, трохи вплинула на передачу даних з безпілотника, але загалом політ пройшов без проблем. Технічні дані нашого безпілотника дозволяють працювати з ним навіть в мороз при -20 градусах за Цельсієм, - повідомив полісмен. – Команда складається з трьох осіб: оператора безпілотника, штурмана та техніка,  але кожен з них може замінити один одного. Керуємо своїм апаратом з автомобіля, де в нас встановлено пульт управління.

На полігоні поблизу Черкас розпочалися масштабні навчання безпілотної авіації

Про свій безпілотник розповів і прикордонник 10-го окремого спецпідрозділу ДПСУ «Дозор» Михайло Городуловський. Він повідомив, що на озброєнні українських прикордонників стоїть вітчизняний БПЛА «Спектатор». Його регулярно застосовують для охорони державного кордону України.

- Апарат непоганий, має гарні технічні характеристики: витримує силу вітру понад 15 м/с та може долати відстань понад 14 км на висоті близько 1,5 км, - розповів прикордонник.

Зі слів генерал-майора Тепана, журі представляє експертна група, в якій присутні представники науково-дослідних інститутів українських силових структур. Вони  мають дати оцінку можливостям наших безпілотних комплексів та майстерності екіпажів БПЛА.

- Головні завдання перед екіпажами стоять з виявлення цілей: трьох людей (у військовій формі, спортивній та людини зі зброєю), автомобіля, номерний знак якого необхідно виявити та зафіксувати на камеру та інфраструктури (дерева, перехрестя та будівлі), - повідомив генерал.

На полігоні також були присутні представники виробника безпілотних комплексів, які могли наживо побачити та оцінити, наскільки правильно експлуатують їхню техніку. Зі слів прикордонника, сьогодні на полігоні виробники продемонструють техніку,  створену для протидії ворожим дронам.

На полігоні поблизу Черкас розпочалися масштабні навчання безпілотної авіації

Як розповів журналістам керівник столичного підприємства з виготовлення безпілотних комплексів Андрій Пуляєв, ці збори є чудовою можливістю побачити,  як експлуатується їхня техніка в українських силових відомствах та запропонувати силовикам свої знання та нові покращені безпілотні комплекси.

- Наша компанія займається розробкою мультироторних систем – дронів та коптерів, які беруть на озброєння підрозділи Збройних сил України та Держприкордонслужба України, однак їх можна застосовувати і при охороні об’єктів таких, як газопроводи та АЕС. На цих зборах ми будемо демонструвати нові апарати «Химера». Наша техніка дозволяє розпізнавати об’єкти на відстані до чотирьох кілометрів, - розповів розробник безпілотника.

Завтра в Оршанці відбудеться виставка безпілотників, де розробники та представники силовиків разом з екіпажами БПЛА матимуть змогу обмінятися досвідом та обговорити новинки серед пристроїв аеропідтримки та аеророзвідки. Тоді ж буде визначено і кращий екіпаж безпілотного комплексу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору