Планетарій у Черкасах хочуть перетворити на готель, добудувавши кілька поверхів (ФОТО)

01 серпня 2022, 09:55

У Черкасах планують реконструювати будівлю колишнього планетарія, побудовану 150 років тому. Нові візуалізації проєкту опублікував архітектор Віталій Солодкий, пише The-village.

Згідно з візуалізаціями, до одноповерхової історичної будівлі планують добудувати декілька поверхів із суцільним склінням.

«Історичні будови повинно зберігати такими, як вони були створені автором, у цьому і є сенс меценатства, – прокоментувала керівниця компанії Manezh Марина Дяченко й додала: – Усе, що зверху, зовсім не пасує в цій історичній архітектурі».

Архітектор Віталій Васягін зазначив, що перший поверх «майже вбитий» такою активною надбудовою.

Будівлю черкаського планетарію (її також називають будинком Лисака) побудував для себе місцевий грабар-підрядник Лисак у 1870-х роках.

У 1890-х роках у будинку розміщувалися початкові класи гімназії, пізніше – міське громадське зібрання. З початку 20 століття в будинку була чоловіча гімназія, майстерні трудової школи, банк, міські установи. У 1960-х роках у приміщенні обладнали перший міський планетарій, але останніми роками він не працював.

Фото: Вікіпедія

Відповідно до державного реєстру памʼяток, будинок не має охоронного статусу. Зазначено, що в Черкасах лише три памʼятки національного значення й жодної місцевого.

Про плани реконструювати будівлю стало відомо ще влітку 2021 року. Тоді історичну будівлю купила черкаська будівельна компанія «Надія». Засновник компанії Андранік Казарян розповідав, що там будуть готель чи офіси, але не житло чи торговельний центр, пише vikka.

Перший варіант реконструкції будівлі

Перший проєкт реконструкції будівлі Віталій Солодкий показав восени 2021 року. Тоді він заявив, що, за концепцією, це буде бутік-готель, а на покрівлі зроблять тематичне кафе й відновлять планетарій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Черкасах збудують ресторан на історичному узвозі

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Ольга Тихонова :

Що перший, що другий варіант – абсолютний несмак. Як можна так безбожно ставитися до старовини? Це просто знущання якесь над історією міста. Ганьба і архітекторам, і забудовникам. Мабуть, їм на все начхати, окрім грошей.

Петро :

Схрестили слона та носорога – ужас. І чому по сторонах будівлі зображені незрозумілі будинки, а не ті що дійсно стоять поруч.

Вгору