Південний Схід в підсумку може змінити всю картину виборів, – Корнійчук

27 лютого 2018, 16:47

Трохи більше року залишається до президентських виборів 2019 го року - і вже зрозуміло: боротьба між основними кандидатами планується дуже жорстка. У той же час останні соціологічні рейтинги показують, що цілком може вийти дуже цікава ситуація. А саме - Порошенко взагалі не вийде до другого туру. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Президент Центру інноваційного консалтингу «КДА» Дмитро Корнійчук, інформує strana.ua.

"Так, нещодавно опубліковане групою «Рейтинг» свіже соцдослідження дає наступні цифри президентських рейтингів: Тимошенко - 18,7%, Порошенко -15,6%, Бойко -11,7%, Гриценко-9,7%, Ляшко -8,7, Рабинович - 8, 3%.

Що ми бачимо з цього рейтингу?

По-перше, Банкова не має жодної реальної політтехнології, яка завадила б вийти в другий тур Тимошенко.
А адже саме в цьому і полягало основне завдання Адміністрації президента. Причому зрозуміло, що Ляшко, основний технічний кандидат влади проти Тимошенко, не виконує своє завдання - і не може відтягнути у лідера «Батьківщини» голоси аграрного Центру.

По-друге, Південний Схід в підсумку може змінити всю картину виборів.

Поки що найбільш рейтинговим політиком там є Бойко і Оппоблок. Незважаючи на свою пасивність. І цьому є ряд об'єктивних пояснень.

З одного боку, Оппоблок розглядається все ж, як якась прагматична сила на Південному Сході, якій свого часу була Партія регіонів. І в першу чергу - Оппоблок справляє серйозне враження «партії капіталу».

З іншого - Рабинович не може відібрати більшу частину голосів Оппоблока, оскільки своєю риторикою забирає, в першу чергу, колишній електорат «комуністів» і частину «противвсіхів». Хоча, звичайно, і відтягує на себе якусь частину рейтингу Оппоблока.

З третього - Тимошенко свідомо планує свою президентську кампанію з прицілом на Західну і Центральну Україну. І не відтягує рейтинг Оппоблока на Південному Сході.

Тому, якщо Бойко почне активну президентську кампанію, то його рейтинги зростуть. Що, природньо, викликає роздратування у конкурентів Оппоблоку на Південному Сході.

Чому є потенціал електорального росту?

Перше - це 30-40%, що не визначилися, на Південному Сході, які теоретично можуть підтримати Оппоблок, за умови активної кампанії з його боку.

Друге - якщо Оппоблок почне проявляти активність, то потягне на себе левову частку рейтингу Рабиновича. Адже «феномен Рабиновича» саме в тому, що він розкрутився на нинішній пасивності Оппоблока.

Третє - є потенційний електоральний резерв для Оппоблока в Центральній Україні, де, якщо дивитися в регіональному розрізі, не всі виборці хочуть знову підтримувати Тимошенко і Ляшка. Але при цьому хочуть голосувати проти влади.

Загалом, об'єктивно кажучи, потенціал у Оппоблока є. Причому можна навіть добитися того, що саме Бойко вийде в другий тур разом із Тимошенко. Якщо, звичайно, докласти до цього зусилля і вести активні дії", - зазначив Дмитро Корнійчук.

Поділитись

Коментарі

Вгору