Після 22 років руйнувань сільський Будинок культури на Черкащині повернули у власність громади

17 травня 2019, 10:32

фото з блогу Назара Обідзінського

Багатостраждальний Будинок культури в селі Геронимівка Черкаського району після понад двох десятиліть повернули у власність громади. Близько 20 років будівля в центрі села знаходилась у власності аграрного підприємства ПАТ «Україна 1», якому вона дісталася ще у 90-х роках після розпаювання колгоспних земель. Увесь цей час селяни не мали культурного осередку, а будівля руйнувалася на очах у жителів. Жителі села зустріли звістку повернення Будинку культури у власність громади з неабиякою радістю.

Будинок культури було збудовано у 1955 році, і десятки років він вважався одним з кращих сільських закладів культури в Україні: будівля у стилі соціалістичного барокко, з колонами та надзвичайно красивим фасадом. Але роки без господарювання привели будівлю до занепаду.

фото з блогу Назара Обідзінського

У цій будівлі розміщені гуртки художньої самодіяльності, які відвідує понад 120 осіб. Вони були змушені проводити репетиції в орендованій кімнатці 3х5 метри, а бібліотеку з книжковим фондом понад вісім тисяч примірників заливало зі стелі.

Надія Кононенко на фото зліва фото: city.cherkasy.ua

Як повідомила у коментарі «Про все» директорка Геронимівського Будинку культури Надія Кононенко, яка вже 30 років очолює цей заклад, стан, в якому перебуває зараз геронимівський Будинок культури, є жахливим.

- Уявіть лише, ця будівля 22 роки стояла без опалення. Люди, у власності яких були ці приміщення просто не давали нам можливості провести хоч якийсь ремонт там. За цей час, в будівлі не лишилося ні одного цілого вікна, стеля тече і вода потрапляє на електропроводку, дерево, яким оздоблена сцена, гниє від надмірної вологості в приміщенні. Коли я ходила до директора підприємства, якому належала будівля Будинку культури, і просила принаймні засклити побиті вікна, то він мені відповідав, мовляв це не моя справа, - розповіла Надія Іванівна. - Весь цей час сільська рада орендувала у підприємства-власника невеличке приміщення, де розміщувалася бібліотека. В приміщенні бібліотеки ми мерзли всі ці роки. У нас в селі є чудовий ансамбль народної творчості. Так от художній реквізит нам доводилося зберігати вдома. Бо в тих умовах він би був знищений.

Зі слів пані Кононенко, багато років селян годували обіцянками про повернення у власність громади Будинку культури, але нікому не вдавалося це зробити. Справа зрушилася з місця лише внаслідок наполегливості очільника Руськополянської ОТГ Олега Гриценка і втручання народного депутата України Владислава Голуба.

- За всі роки, хто нам тільки не обіцяв повернути цю будівлю. Але їх обіцянки так і залишилися словами. Заслуга в поверненні нашого будинку культури належить чинному голові ОТГ Олегу Гриценку, який домігся цього спільно з народним депутатом Голубом, - повідомила Надія Іванівна. – Коли ми дізналися, що підприємство нарешті передало на баланс Руськополянської ОТГ цю будівлю, нашим радощам не було меж. Мене люди в селі зустрічали і плакали, коментуючи цю новину. Молодь села тепер має надію, що ми зможемо відновити Будинок культури і наші діти будуть відвідувати його, як культурний осередок громади.

Інформацію про передачу геронимівського Будинку культури у власність громади підтвердив і голова Руськополянської об'єднаної територіальної громади Олег Гриценко, який повідомив, що акт про передачу будівлі на баланс сільської ради нещодавно був підписаний між сільською владою і представниками підприємства, у власності якого ця будівля перебувала тривалий час.

- Коли в 90-х роках у селі Геронимівка відбувалося розпаювання колгоспних земель, будівля сільського будинку культури потрапила у власність приватного підприємства. Протягом багатьох років було багато спроб повернути Будинок культури у власність громади. Втім, тодішні власники не йшли на зустріч громаді села. Були і численні суди, і домовленості, які не доходили до вирішення цього питання. Лише після створення Руськополянської ОТГ процес пішов, - розповів пан Олег. - За сприяння народного депутата України Владислава Голуба, нам вдалося провести вдалі переговори з представниками підприємства-власника. Рішенням яких стало повернення закладу культури у власність громади.

Олег Григорович повідомив, що 25-го квітня на сесії сільської ради Руськополянської ОТГ за участі представників підприємства, депутати проголосували за передачу будівлі у власність громади. Наразі процес передачі на баланс знаходиться на завершальному етапі.

- Звичайно, цей об'єкт потребує вкладання значних коштів для відновлення. Там необхідно проводити капітальний ремонт даху, ставити нові вікна і багато іншого. Громада села готова долучитися до відновлення приміщень будівлі. Крім того, ми будемо звертатися і до депутатів різних рівнів. На сходках села жителі неодноразово висловлювали бажання відновлювати Будинок культури навіть за власний рахунок.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору