Володимир Гройсман йде на вибори. Хто приєднається до нього на Черкащині?

17 травня 2019, 10:02

Володимир Гройсман йде на вибори.  Хто приєднається до нього на Черкащині?

Це сталося: Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман

заявив про свою участь в парламентських виборах – 2019

і про намір сформувати нову команду.

Про свою зацікавленість у виборах очільник уряду говорив вже давно. Ще два роки тому він заявляв, що хоче не просто брати участь у виборах аби отримати мандат, а для того, щоб мати можливість через прийняття правильних рішень і їх реалізацію кардинально змінювати ситуацію в країні. Зрозуміло, що лише через присутність у парламенті можна формувати виконавчу владу і більшість під ідеї, які Гройсман прагне втілити в життя.

Високий рейтинг довіри

Володимир Гройсман на посаді Прем’єр-міністра зумів здобути досить високий рейтинг: за даними соціологічних опитувань йому довіряють або скоріше довіряють 20% респондентів. Олександр Радчук, політолог, відзначав, що ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри до Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. “На початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%”,- додав експерт.

Високий рейтинг виник не на порожньому місці.
Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України: «Гройсман прийшов у велику політику, як успішний мер успішного міста Вінниця. Відповідну і свою подальшу кар'єру він продовжував розбудовувати на іміджі прогресивного, молодого, успішного управлінця».
Власне, розглядаючи «вінницький досвід» Прем’єра, можна провести паралелі і спрогнозувати напрямок парламентської кампанії Гройсмана. Він досяг успіху як мер Вінниці і двічі обирався на цю посаду. На свій другий термін він йшов не один, а з командою і з закликом забезпечити підтримку в міській раді. Отримавши таку підтримку, Володимиру Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті.

Цей сценарій є найбільш імовірним в 2019 році.
Для того щоб залишитися на чолі уряду після виборів, Прем’єру потрібна сильна коаліція однодумців. Щоб його уряд був ефективним, він має спиратися на більшість у парламенті. Один із складників успіху вже є – Володимир Гройсман має високий персональний рейтинг і бачення розвитку країни. Настав час сформувати команду. Мова йде не лише про партійний список чи першу його десятку. Нагальною задачею стає формування команд в регіонах, які представлятимуть нову політичну силу на місцях та реалізовувати завдання, які люди ставлять перед народними обранцями.

Які перспективи нової команди на Черкащині?

Українці розуміють, що восени вони обиратимуть не просто новий парламент, але й нового Прем'єр-міністра. За три роки роботи Уряду Володимир Гройсман заявив про себе як про реформатора, який взявся за реформи в галузях, які раніше вважалися непідйомними: позитивні зміни в пенсійній, медичній, освітній сферах відчули мільйони.

«В "плюс" Гройсману можна віднести реформу децентралізації, запровадження системи Prozorro, початок загальноукраїнського ремонту доріг»,- відмічає Максим Михлик, голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України

Подібні програми намагалися запровадити і раніше, але тільки цей Уряд так вибудував
систему, що вона зараз працює чітко і стабільно.
Для того, щоб продовжувати ці важливі реформи, які вже отримали високу оцінку наших співгромадян, новий Прем’єр-міністр повинен мати значну депутатську підтримку в парламенті.

«Я маю розуміння, що робити далі, і я можу очолювати уряд. Якщо український народ вирішить, що я та сформована нами команда будуть гідні представляти їхні інтереси та реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд», — Володимир Гройсман.

За політичну силу Володимира Гройсмана можуть проголосувати помірковані виборці, які не вірять в популізм. Ті, хто розуміє, які зміни в країні вже відбулися і віддають належне "компетентності і стабільності прем'єра".

Михайло Малінін, політтехнолог: «На Черкащині «партія прем’єра» в першу чергу може розраховувати на прихильність жителів ОТГ, які на собі відчули переваги децентралізації, адже головним рушієм цих змін був саме уряд».

Очевидно, що для того, щоб створити нову команду, здатну не лише перемогти, але й ефективно працювати потрібно буде добре попрацювати. Але наміри у Прем’єр-міністра серйозні.

«Я б хотів, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Зараз я шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними. Також би хотів бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яку би було створено не під вибори, а яка би була достатньо організованою структурою з визначеною ідеологію з об’єднанням якісних і фахових людей, які можуть не просто розмовляти, - заявив Володимир Гройсман.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору