Підсумки АТО на сході за 16 липня

17 липня 2014, 01:04

Підсумки за 16 липня.

З невтішного:

1. В зоні АТО йдуть важкі бої. Сьогодні – біля н.п. Амвросіївка, Маринівка, Ізварине та інших населених пунктів.

В РНБО сьогодні заявили, що жодне із раніше звільнених від терористів міст, українськими військовцями не залишене. «Ані на метр наші військовці не відійшли» - сказав з цього приводу спікер інформцентру РНБО А. Лисенко.

Від себе додамо, що найгостріше протистояння сьогодні – це прикордонна територія. Росія допомагає терористам зі свого боку як може – і зброєю, і особистим складом, і обстрілами з власної території. Путін знає, що перервись у бойовиків «наземний зв’язок» з Росією, і прийде кінець конфлікту на Донбасі. Він намагатиметься не допустити цього за будь-яку ціну.

2. Нас, групу «ІС» дуже насторожує нова фаза прихованого воєнного вторгнення Росії в Україну. Хоча, здавалося б, 300 військовослужбовців РФ, котрих ми нарахували сьогодні – це начебто й небагато.

Але реально саме вони стають кістяком терористичних груп, і саме професіоналізм російських військовців – це те, за рахунок чого продовжується нинішня донбаська м’ясорубка. Місцеві «ополченці» − переважно криміналітет, наркомани й інший маргінес – серйозну техніку та озброєння, що йдуть з Росії, застосувати просто не змогли б. Це зрозуміло і Кремлю, який кидає на Донбас своїх військовців.

На початку квітня ми, група «ІС», повідомляли про вхід російських ДРГ на Донбас (до речі, тоді вистачало скептиків, які вперто не вірили у факт цього вторгнення). Через пару днів ми отримали Слов’янськ. На початку травня військовослужбовці пропали, їх замінили найманці. У новій появі російських солдатушок ми нічого хорошого не вбачаємо.

… До слова, Росія так і не пояснила факти, що просочилися у ЗМІ, щодо повернення до РФ з України трупів своїх солдат. Наприклад, з 45-го полку спецпризначення ВДВ. Хотілося б почути версії від Кисєльова.

3. В Луганську терористи організують позиції в житлових кварталах. Притаманна їм тактика − прикриватися щитом із мирного населення.

І ця тактика спрацьовує. Проведення операцій з мінімальною загрозою для життя населення в таких умовах – це головний біль сил АТО. У терористів все, як раніше, як заповідав Володимир Володимирович: діяти за спинами жінок, дітей, старих. Вважаю, що предки Путіна перевертаються у трунах зі швидкістю вентилятора від сорому за свого талановитого нащадка.

З доброго:

1. За добу військова авіація здійснила 29 вильотів. Протягом дня наносилися авіа удари по позиціям бойовиків, доставлялися гуманітарні грузи, проводилися пошуково-рятувальні дії.

2. Кожен виліт бойового літака – це ще один крок до повного очищення Донбасу. Кожен виліт транспортної авіації – це врятовані життя і допомога мирному населенню.

Нехай же, як кажуть авіатори, кількість вильотів дорівнює кількості посадок.

2. Президент П.Порошенко підписав закон про надання учасникам АТО статусу учасників бойових дій. 

Це – крихта з того, чим Україна зобов’язана своїм героям. Але саме ця тема, цілком виправдано, протягом довгого часу викликала резонанс в українському суспільстві. Справедливість перемогла.

Закон делегує Кабміну повноваження по визначенню порядку надання статусу учасника бойових дій тим, хто воює на Донбасі. Сподіватимемось, що розпрацьований урядом механізм не дасть змоги надавати такий статус численним військовим чиновникам, котрі на пару-трійку днів рушили до штабу АТО у відрядження.

3. Лідер кримськотатарського народу М.Джемільов сьогодні повідомив, що прокуратура Туреччини почала розслідування за фактом порушення турецьким круїзним лайнером заборони України на вхід у порти окупованого Криму.

Це було б дуже правильним і логічним кроком турецької влади. Туреччина, яка має серйозну діаспору кримських татар, сьогодні є природним союзником України. Саме так ми сприймаємо цю державу. Будь-який крок турків, котрий виглядає як зрада, буде боляче сприйматися українцями. Віримо, що Анкара все ж на нашому боці.

Але і з нашого боку є обов’язки перед кримськими татарами, як і перед нашими співгромадянами в Криму. Не будемо ж забувати про це.

Про це повідомив координатор групи “Інформаційний опір” Дмитро Тимчук у Facebook.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору