Підозрюваних у вбивстві Сергієнка продовжать тримати під вартою

22 вересня 2017, 12:49

Соснівський суд Черкас продовжив термін тримання під вартою для підозрюваних у справі викрадення та вбивства відомого журналіста та активіста  Василя Сергієнка.

Термін тримання під вартою у трьох з підозрюваних спливає сьогодні, 22 вересня. У інших двох - у жовтні. Тож прокурор на сьогоднішньому засіданні виступила з клопотанням про продовження цієї ж міри запобіжного заходу терміном ще на 60 діб. За словами прокурора, інша міра запобіжного заходу не прийнятна, оскільки підозрювані можуть впливати на свідків, експертів, які задіяні у розгляді кримінального провадження. Окрім того, вони можуть уникати судового розгляду та контактувати ще з двома підозрюваними у вбивстві, які наразі перебувають у розшуку.

- Тобто ризики, які були наявні під час обрання міри запобіжного заходу, наявні й нині, - наголосила прокурор Вікторія Дідич.

Натомість адвокати підозрюваних наполягали, що названі прокурором ризики не доведені. Тож вони просили суд клопотання не задовольняти. А захисник підозрюваного в організації вбивства Вадима Мельника Сергій Гончар взагалі наполягав на тому, що його підзахисного варто звільнити з-під варти, аргументуючи тим, що ще 30 травня він був звільнений рішенням апеляційного суду. Тож, на думку адвоката, термін тримання Мельника під вартою вже давно сплинув.

Також захист Мельника пропонував суду змінити міру запобіжного заходу, зокрема, взяттям його на поруки.

На особисту поруку Мельника захотів взяти киянин Олег Цвілий.

Варто додати, що на лаві підсудних перебуває п'ятеро осіб - Воронков, Горбенко, Зображин, а також Недибалюк та Мельник. Двоє останніх були заарештовані пізніше, тож по них було відкрито окреме кримінальне провадження. На сьогоднішньому засіданні два кримінальні провадження об'єднали в одне.

Наступне засідання суд призначив на кінець жовтня.

Поділитись

Коментарі

Вгору