Підозрюваного в організації вбивства Сергієнка візьмуть під варту на 60 діб

17 травня 2017, 16:27

60 діб тримання під вартою - такої міри запобіжного заходу вимагала в Придніпровському суді прокуратура та слідство для підозрюваного в організації вбивства Василя Сергієнка Вадима Мельника. 

Правоохоронці переконані, що це - найобгрунтованіша міра запобіжного заходу, оскільки підозрюваний тривалий час переховувався від слідства. За словами старшого слідчого Івана Личака, у розшуку підозрюваний був із 10 грудня 2015 року. На нього, як організатора вказували інші підозрювані, які вже тривалий час перебувають на лаві підсудних.

- Мельник умисно переховувався від правоохоронців, - говорить Іван Личак. - Знав про підозру та розшук, і тому проживав у друзів та знайомих, але не за реєстрацією.

Тож сторона обвинувачення клопотала про тримання підозрюваного під вартою  упродовж  60 днів без застави.

- Він підозрюється у вбивстві, тому застосування застави недоцільне, - переконаний слідчий.

На переконання прокуратури, підозрюваний може переховуватися від слідства, впливати на свідків чи на інших підозрюваних, які перебувають у розшуку. Тож прокуратура теж клопотала про тримання під вартою.

Водночас сам підозрюваний стверджує, що про власне перебування у розшуку взагалі не знав.

- Я проживав вдома і з'являвся на роботі при потребі. Як я міг бути в розшуку, якщо я був вдома? Минулого року отримав біометричний паспорт, здавав відбитки пальців. Я працював на дачі і там десятки сусідів, які могли мене бачити. Я сина возив в школу, а дружину - за покупками, - сказав Мельник.

На тому, що підозра не обґрунтована, наполягав адвокат підозрюваного і переконував суд, що для його підзахисного варто застосувати нічний домашній арешт із носінням електронного браслету.

- Я готовий працювати зі слідством, готовий на будь-яку вимогу з'являтися. Готовий на домашній арешт, заставу, але не камеру, - звернувся до суду сам підозрюваний.

Врешті суд постановив задовольнити клопотання прокуратури і слідства - 60 діб тримання під вартою без застави.

Нагадаємо, підозрюваного затримали напередодні в Києві. Правоохоронці вважають, що він був організатором вбивства  Василя Сергієнка та підозрюють, що причетний ще й до ряду інших злочинів. Раніше судимий не був.

Як вчора повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко, у 2014 році, коли було закатовано журналіста, підозрюваний працював начальником охорони одного з народних депутатів. Тривалий час підозрюваному вдавалося переховуватися від слідства.

EL сказав:

Замовників за жабра ще треба взяти.

Вгору