Підозрюваного у вбивстві кам’янського школяра відпустили з СІЗО

09 квітня 2014, 16:38

"Краще там не бути. Коли все закінчиться, я розкажу більше про це", - це були перші слова 14-річного Ігоря, жителя Кам'янки, після повернення додому з СІЗО. Хлопця підозрюють в убивстві на рік молодшого учня, інформує Vechirka.net.

"Бездоказове звинувачення"

4 квітня після чергового судового засідання в Черкасах Ігореві змінили міру запобіжного заходу з тримання під вартою на домашній арешт. Хлопчина тепер цілодобово має перебувати вдома.

Із десять осіб, жителів Кам'янки, у п'ятницю, 4 квітня, прийшли під стіни Будинку правосуддя в Черкасах, аби вкотре привернути увагу до справи учня 8 класу, звинуваченого в убивстві. Рідні підлітка вважають, що вирок винесено незаконно, без доказів і що "слідство проходить необ'єктивно, і його взагалі немає".

– Чергове судове засідання закінчилося у п'ятницю близько 19.00, із зали суду сина відвезли в Кам'янський райвідділ, а близько 22.00 він був уже вдома, – розповідає мама хлопця Людмила Слабенко.

Нагадаємо, всю Черкащину 12 лютого сколихнула новина про смерть 13-річного хлопця у кам'янській школі. Того нібито на перерві в туалеті школи побив старший на рік учень. Напівсвідомого хлопця відвезли зі школи в реанімацію, де він за кілька годин помер. Судмедекспертиза встановила: у хлопця були набряк головного мозку, закрита черепномозкова травма, перелом луски скроневої кістки, садна носа, синець на губі.

"Уся Кам'янка знає, що не того закрили"

– Розпочали розслідування, опитали свідків. А в цей час у Кам'янці скликали Майдан, що в школі сталося таке "чепе" і ніхто цим не займається. І пішла вказівка про те, що на ранок, коли буде Майдан, треба пред'явити звинувачення, щоб перед народом прозвітувати, – розповідає бабуся підозрюваного Катерина Будянська. – Вони Майдану рот закрили, визнавши винним нашого онука. Перший тиждень від нас ховали експертизу.

За цим фактом порушене кримінальне провадження за пунктом 2 частини 2 статті 115 (умисне вбивство малолітньої дитини) Кримінального кодексу України. Пізніше стаття була перекваліфікована на ч. 2 ст. 121 (нанесення тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті потерпілого). В.о. начальника слідчого відділу Кам'янського РВ УМВС Анатолій Валовенко повідомив, що з 10 березня процесуальної причетності до цієї справи він не має, вона передана в спеціалізований відділ слідчого управління УМВС у Черкаській області.

– Так, вони не проводять слідство. Говорять: "У нас бензину немає…", то давайте я вас буду возити, ну робіть же щось, – розповідає дідусь підозрюваного Микола Будянський. – По цей день ніхто жодного разу в школу не з’явився, ніяке слідство геть не ведеться. Уся школа й діти обурені тим, що ніхто не хоче почути від них правду. Установили: травми нанесені тупим предметом або подібним. Експертизою встановлено, що травми спричинено за 14 та 24 години до того, що сталося 12 лютого. Ще коли онук перебував у реанімації, мама його питала: "Хто тебе бив?", на що той відповів: "Мене били старшокласники. Макс". Є конкретна людина, на яку вказав хлопець. А слідчий каже: "Ми встановили вісім Максів із 7 по 11 клас у школі, ми їх перевірили, у всіх є алібі". Але є один-єдиний, якого знає вся школа. Уся Кам'янка знає, що не того закрили…

Прес-секретар прокурора області Вікторія Скорикова повідомила, що під час досудового розслідування підозрюваному оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 121 ККУ. Минулої п'ятниці рішенням суду замінено запобіжний захід із тримання під вартою на домашній арешт.

Мама підозрюваного Людмила Слабенко говорить, що син продовжить навчання вдома. Уже домовились з учителями, які проводитимуть індивідуальні уроки. Батьки хвилюються, що син не встигне пройти тести і про вступ до Суворівського училища, куди хлопець прагнув вступити, доведеться забути.

Вгору