Під час виборів Самооборона зафіксувала містичні зникнення виборців та погрози спостерігачам

27 травня 2014, 14:22

Черкаська Самооборона зафіксувала яскраві випадки порушення виборчого законодавства на виборчій дільниці 170982 за адресою бул. Шевченко, 249, ПК "Дружба Народів".

Про це вони повідомили на своїй сторінці у мережі Фейсбук.

"Іноземні спостерігачі, представники Самооборони Майдану Черкаської області, що були серед офіційних спостерігачів, містяни говорили про масові порушення, зокрема - переклеювання пломб, які повідпадали, на скриньках, знаходження печатки у сумці голови виборчої комісії, а не у запечатаному сейфі, невидача усіх 4-х бюлетнів для голосування, зникнення цілого будинку (Пастерівська, 11) зі списку реєстру виборців, який періодично знаходився, а потім знову зникав, видача бюлетнів для голосування особі, яка зареєструвалась від імені іншої особи у списку виборців, бо поруч її прізвища вже був розпис, невидача бюлетнів для голосування одразу після розпису у журналі реєстру виборців", - зазначають самооборонівці.

За їхнімі словами, за рішенням голови ДВК № 710982 Наталії Бурлаки усупереч нормам законодавства після офіційного закриття дільниці о 20.14 проголосувати дозволили двом особам.

"О 20:14 були впущенні до приміщення для голосування дві особи, на розсуд все тієї ж Бурлаки, для голосування, хоча працівники УМВС відмовились їх впускати, Наталя Миколаївна сказала, що вона вирішує кого впускати, а кого - ні! Під час усього періоду голосування жодного разу вголос чи на папері не було вказано кількість виборців на певну годину та їхній процентний еквівалент. А під час підрахунку голосів взагалі почалися масові порушення виборчого законодавства з боку комісії та її голови - корінці та бюлетні вголос не підраховувались, всі процедури підрахунку не озвучувались та здійснювались не послідовно, а паралельно", - повідомляють представники формування.

Також вони зазначають, що спостерігачам постійно грубили та не допускали на близьку відстань, декому навіть погрожували.

"Під час розкладання бюлетнів із результатами голосування на столах знаходились ручки, олівці і багато іншого приладдя. Спостерігачам постійно грубили, не допускали на близьку відстань, відганяли. Дуже нешанобливо ставились до іноземних спостерігачів, не хотіли ставили печаті на протоколах, які дуже довго вимагали їм видати спостерігачі із іноземних держав.  Офіційним же спостерігачам нашої країни і деяким членам виборчої комісії взагалі погрожували, що поїдуть із дільниці для здачі бюлетнів до ТВК із печаткою, та не нададуть ані протоколів, ані результатів виборів у цифровому еквіваленті", - обурюються самооборонівці.

Щоб хоч якось вплинути на ситуацію, представники організації були вимушені запросити пресу, з якою члени ДВК також нечемно спілкувалися.

"Постає питання взагалі про результати такого виборчого процесу! А до членів виборчої комісії та голови дуже хотілося б звернутись із запитанням: Чи для цього помирали та помирають патріоти нашої країни і відбувається Революція гідності, щоб спостерігати кричущі порушення закону, нелюдське поводження, зверхність і надзвичайне хамство?!" - цікавляться представники громадськості.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору