Петренко і Білецький пропонують посилити відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

20 лютого 2016, 15:20

1

Депутати-азовці Андрій Білецький та Олег Петренко зареєстрували у Верховній Раді проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту тварин від жорстокого поводження)».

Сьогодні в Україні існує значна кількість випадків жорстокого поводження з тваринами, зокрема, умисне умертвіння домашніх або безпритульних тварин. Так звані «догхантери» здебільшого апелюють до того, що неконтрольоване розмноження здичавілих собак у містах загрожує збільшенню кількості нападів на людей, погіршення епідемічної ситуації на сказ та інші небезпечні хвороби, а отже виправдовують свою девіантну поведінку «суспільною необхідністю».

Подібні дії завдають шкоду моральним засадам суспільства та негативно впливають на виховання дітей та молоді в Україні.

У зв’язку із цим законопроектом №4082 пропонується посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Також вводиться кримінальна відповідальність за пропаганду жорстокого поводження з тваринами.

Крім того, законопроектом пропонується притягувати до адміністративної відповідальності у виді штрафу за неналежний догляд за домашніми, сільськогосподарськими тваринами та дикими тваринами, що утримуються у неволі, якщо це призвело до каліцтва або загибелі тварини; неналежний нагляд за домашніми тваринами, наслідком якого стала втеча домашньої тварини за межі місця постійного утримання тварини; відмову власника домашньої тварини від подальшого утримання тварини, в наслідок чого домашня тварина стала безпритульною.

За інформацією прес-служби «Азову»

Поділитись

Коментарі

Вгору