Перший інклюзивно-туристичний маршрут створили на Черкащині

06 жовтня 2020, 20:50

фото - Суспільне. Черкаси

Перший на Черкащині інклюзивно-туристичний маршрут "Дорога на Пруси" створили у Сунківському лісництві на Смілянщині. Про це Суспільному розповів ініціатор проєкту Сергій Тимофієв.

Новий туристичний маршрут розпочинається за шість кілометрів від райцентру на трасі Сміла-Кам’янка.

- Дорога існувала у 18-19 ст. залишки від неї досі можна знайти. Ця дорога є на картах Шуберта ще 1860 року. Ми відновили історичну цінність, так би мовити. Це була дорога від Великої Яблунівки (Сміла) до Прусів. Багато людей нею ходили, - говорить Сергій Тимофієв.

фото - Суспільне. Черкаси

Цю стежину Сергій Тимофєєв називає інклюзивним туристичним маршрутом. За його словами її протяжність 2,5 км.

- Інклюзивність цього маршруту в тому, що серед лісу дорогу прогрейдерували. Вона доступна для всіх, - каже Сергій.

фото - Суспільне. Черкаси

Жителька Сміли Наталія Гладиш однією із перших пройшла туристичною стежкою із сином Максимом. За її словами, доступність маршруту помітила.

- Інклюзивність полягає саме в дорозі, якою ми йшли, тому що дуже важко ходити вузькими стежками лісу, там де коріння дерев вилазить, там де діти, візочки не проїдуть, зачіпаються, а тут можна йти вдвох, везти візок, це дуже важливо, - говорить жінка.

фото - Суспільне. Черкаси

Пані Наталія розповіла, що про життя лісу можна дізнатися не лише зі встановлених уздовж маршруту інформаційних стендів, а й відчути його на дотик. Однак маршрут для людей з інвалідністю можна було б поліпшити та удосконалити:

- Лавочки щоб були ще тут, я почула, що це вже в проєкті. Ми порадили, що важливо, щоб спинка була. Усі наші побажання фіксували, де ми зупинялися, обіцяли врахувати, - зазначила пані Наталія.

За словами організатора, поради мам, які приїхали відвідати стежину врахують у подальшому облаштуванні. Хочуть зробити рекреаційну зону, альтанку таку, щоб туди заїхали візочники, облаштувати виходи, пандус, спеціалізовані гойдалки.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору