Першим мобілізованим шполянам виплатили по 20 тисяч гривень

14 лютого 2024, 10:08

Депутати Шполянської міської ради затвердили бюджет на допомогу військовослужбовцям і першим мобілізованим та контрактникам почали виплачувати обіцяні 20 тисяч гривень, пише Шполяночка.

Допомога мобілізованим

Депутати ухвалили рішення про підтримку мобілізованих громадян та військовослужбовців, які добровільно підписують контракт. Кошти з бюджету громади для військових розрахували таким чином:

З 1 січня 2024 року по 20 тисяч гривень виділяють для кожного військового на допомогу в придбанні першочергових потреб. Програма буде діяти до кінця військового стану. Допомогу вже отримали захисники із сіл Товмач, Лебедин, Сердегівка і самої Шполи.

Виплати учасникам бойових дій

З 2014 року кожен військовослужбовець, який має статус учасника бойових дій АТО/ООС отримує одноразову допомогу в розмірі 2 тисяч гривень. Програму теж продовжено. Наразі кошти виплатили вже 28 особам. Заяви продовжують приймати і надалі.

Допомога для поранених військових

85 тисяч гривень, загалом, виділили із міського бюджету на лікування чи реабілітацію пораненим учасникам бойових дій російсько-української війни.

Заступник міського голови Ірина Каландирець розповіла, що кошти з бюджету вже виділили і кожен поранений військовий може розраховувати на допомогу в розмірі від 5000 гривень до 25 тисяч гривень.

"Якщо військовий отримав поранення, він, або його рідні можуть звернутися в Центр надання адміністративних послуг в місті Шпола, - говорить заступниця,- Потрібно буде подати пакет документів, до яких в обов'язковому порядку входять висновки від лікарів, медичних закладів, де описується характер поранень. Спеціальна комісія перевірить та опрацює документи, на основі записів визначається ступінь поранень, від найлегших - це 5000 гривень, від складніших - сума може сягати до 25 тисяч гривень. Кошти перераховуються на рахунок військового чи рідної людини, який подається з документами".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Це не повноваження міської ради”: мер Черкас розповів, чи заохочуватимуть мобілізованих виплатами

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору