Перевізники погрожують владі відмовою безкоштовно возити пільговиків?

18 квітня 2014, 17:08

Черкаські перевізники погрожують припинити безкоштовно перевозити  16 пільгових категорій громадян за власний кошт, якщо в місті введуть новий маршрут. Саме такою стала їхня реакція  на рішення Черкаського міськвиконкому про запровадження в місті нового маршруту № 36 (Річковий вокзал - вулиця Сумгаїтська). Вони занепокоєні, адже нові маршрути можуть зробити їхні підприємства банкуртами.

Підтримку черкаські перевізники знайшли у депутатів міської ради - Олександра Радуцького та Віктора Горкуна, які вважають, що рішення про винесення на конкурс нового маршруту міськвиконком ухвалив непрозоро та незаконно.

- На сьогодні в Черкасах перевізники перевозять 16 пільгових категорій громадян за власний кошт (це 21 тис. людей). У нас немає зобов'язань до приватних перевізників щодо перевозки пільговиків. Виконком вже третій рік усі кошти на державне перевезення віддає тролейбусному парку. Я бачив заяву перевізників про можливу відмову перевезення пільговиків. Ми, як депутати міскради, не можемо допустити, щоб це сталося, - заявив Віктор Горкун.

Тому, за словами депутатів, вони підготували на розгляд сесії міської ради рішення про скасування такого "антизаконного" рішення міськвиконкому.

- Я підготував рішення виконкому на сесію міськради про його скасування. Норми зазначеного рішення не відповідають умовам організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування у Черкасах, затверджених рішенням виконкому, а саме техніко-економічне обгрунтування щодо доцільності відкриття маршруту не погоджено з конкурсним комітетом. Але цей маршрут вже протягом п'яти засідань виконкому проштовхували, щоб ухвалити. Нарешті їм це вдалося. Комусь просто було потрібно винести цей маршрут на конкурс, - зазначив Олександр Радуцький.

Генеральний директор автобусного парку Олена Куниця стверджує, що виконком створив умови конкурсу "під одного перевізника". У нього є великі автобуси на 90 місць «нібито» з двигунами, що відповідають екологічному стандарту Євро-4. Такі умови є нерівними для перевізників і не дають можливості іншим брати у них участі.

- Цей перевізник кілька місяців тому взяв кредит, їм пообіцяли цей маршрут. Незважаючи на протести перевізників, цей маршрут з маніакальною послідовністю виноситься на засідання виконавчого комітету, - заявила Олена Куниця.

Гендиректор автобусного парку також запевнила, що вони і надалі будуть надавати пільговикам безкоштовні послуги. А таку заяву робили, щоб їх почули.

- Інакшого способу звернути на себе увагу ми не мали. Ми запрошували усіх пільговиків  допомогти нам відстояти їхні права на перевезення. Ніхто з перевізників не відмовляється перевозити пільговиків. Ми обіцяємо, що як ми їх возили за власний кошт, так і будемо перевозити, - підкреслила Куниця.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору