Переселенка з Харківщини проводить заняття для черкаських акторів

10 червня 2022, 20:47

Юлія Білинська – старша викладачка Харківського національного університету імені І. П. Котляревського до війни навчала студентів акторської майстерності та сучасних перформативних технік. Однак через повномасштабне вторгнення росіян в Україну фахівчиня переїхала до Черкас.

Тут вона продовжила працювати і двічі на тиждень проводила тренажі для акторів. Про це повідомляють у Черкаському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка.й

Тренажі — це заняття для артистів, під час яких вони покращують техніку та вдосконалюють органічне існування на сцені. 

Під час занять пані Юлія вчила акторів використовувати сучасні театральні прийомий форми, аби досягти інакшого, непобутового існування на сцені.

- Загалом ми працювали в трьох напрямах. Зокрема, робили вправи, що необхідно виконувати в парі. За допомогою техніки «партнеринг» актори послуговувались методом контактної імпровізації. Також здійснювали роботу з автентичним рухом та ансамблевою працею. Актори вчились відчувати партнерів, знаходити їх у просторі без комунікації та всіляких знаків, — розповіла Білинська. 

На її думку, театральна діяльність в Україні має постійно вдосконалюватись та відповідати європейському рівню, тож заняття важливі. 

- Зараз є небагато театрів, де працюють із акторською психологією. Але функціонують школи, де пропрацьовують цей аспект. Тож, аби артисти ефективно взаємодіяли з режисером, вони повинні бути мобільними, працювати швидко і якісно. Окрім цього, мислення сучасного глядача кліпове. Тому театр має широко застосувати різні форми візуалізації, але й водночас не нагадувати телевізійне реаліті-шоу. Це мистецтво, що шукає свою мову, — зазначила пані Юлія.

Тренерці сподобалось працювати з черкаськими артистами, адже під час занять у них не виникало непорозумінь, а всі учасники почувались вільно. 

- Це дуже цінно, адже команда повинна рухатись в одному напрямі. Тренажі спрямовані на те, аби партнери сприймали одне одного справжніми, були розкутими й могли домовлятися. Думаю, що нам це вдалося, — поділилась Юлія Білинська.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору