Переселенець у Черкасах навчає хлопців робити речі для дому

13 квітня 2019, 21:33

Переселенець у Черкасах навчає хлопців робити речі для дому

Віталій Андрієць з Луганська. Він з родиною у 2014 році переїхав жити у Черкаси. У 2017 році разом з іншими чоловіками створив хлопчачу майстерню "Мудрий Тесля" на базі місцевої протестантської церкви. Про це пише «Gazeta.ua».

- З друзями думали як наладити контакт із синами. Вирішили зробити ініціативу, що допомагала б нам та дітям. У церкві також було багато хлопчиків, які жили з бабусями чи з інших причин не мали підтримку від тата, - розповідає Віталій, - Попросили у церкві приміщення та нам виділили невеличку кімнату.

Спочатку приносили свої інструменти з дому. Згодом інші люди почали приносити різний інструмент, матеріали чи гроші для майстерні.

Майстерню відвідують близько 50 хлопчиків від 7 до 14 років

- Є правило про те, що хлопці мають забирати додому зроблене на занятті. Мають бачити результат роботи. Спершу було важко знайти матеріал для роботи. Але це реально класно, що те, що ти сам зробив можна використовувати вдома. Що річ не стоїть на полиці, як музейний експонат", - ділиться Віталій.

Переселенець у Черкасах навчає хлопців робити речі для дому

У першій групі було 5-7 хлопчиків. Через місяць з'явилось вже дві групи по 10 хлопців у кожній. Через рік роботи мають 5 груп та близько 50 дітей. Вік хлопців 7-14 років.

Одна група навчається працювати з електронікою, паяти, ремонтувати різні прилади. Чотири інші – працюють по дереву. Починали із корабликів, літачків. Частіше за все робили ящик для інструментів, годівнички для птахів, серветниці, стільці, драбини. Тобто те, що знадобиться у побуті.

Навчають волонтери із батьків та допомагають  старші підлітки

- Це не формальні заняття, як у школі. Намагаємось передавати якусь мудрість. Перед початком розповідаємо повчальну історію, легенду чи ділимось власним досвідом. Наприклад, у мене була травма, пилкою ледь не відрізав ступню. Зараз усе файно, але щоб хлопці зрозуміли небезпеку, треба показати їм цю ногу, - ділиться Віталій, - Після другого заняття батьки дзвонять та радіють тому, що їх хлопець сам щось навчився робити. Для них це не очікувано. Потім вже це стає звичною справою".

Заняття тривають півтори-дві годин. Кожна группа збирається раз на тиждень. Навчають волонтери із батьків. Також залучають підлітків, які допомагають дітям щось робити. Поки що клуб суто для хлопців.

-Хотілось би більше наставників залучити. Тоді могли б більше дітей навчати. Хочемо, щоб у Черкасах зростали здорові чоловіки, які вміють працювати головою, руками і своїм серцем. Які вміють щось вдома полагодити, - ділиться Віталій, - Друзі відкрили подібні майстерні у двох інших містах. Запрошують дітей з інтернатів та з церкви. У Києві відрізняється трохи формат. Там приходять тати з синами та щось разом роблять.

Про себе розповідають у соціальних групах Facebook та Instagram "Хлопчача майстерня "Мудрий Тесля". Віталій зазначає, що легше працювати, коли люди знають про роботу майстерні. Коли він пише пост з проханням зібрати гроші на матеріали, друзі та знайомі швидко допомагають.

35-річний Віталій Андрієць переїхав з Луганська. За освітою інженер-механік та психолог. У 2014 році разом з дружиною та двома дітьми виїхали з міста та подорожували Україною. Друг родини та пастор протестантської церкви "Дім Євангелія" запропонував житло у Черкасах. Вже після переїзду на новому місці у Віталія народилась донечка та через декілька місяців чекають на появу четвертої дитини.

 

Юрко сказав:

Молодці, хай з малечку краще вчутся щось руками робить, а не по генделям шляця, а от шо таке “файно”сам не зрозумію, Ви спробуйте “наше”слово в їхній діалект всунуть, от тоді всю “файність”і зрозумієте.

Вгору