Перемога Одарича закономірна, – радник міністра

11 червня 2014, 17:35

— Після всіх подій, що відбулися в Україні, необхідно проводити місцеві вибори, — переконаний 53-річний Юрій Ганущак, радник міністра регіонального розвитку. — Разом із виборами президента мерів обирали в шести обласних центрах: Одесі, Херсоні, Миколаєві, Черкасах, Чернівцях та Сумах. Бажано, щоб місцеві вибори відбулися і в інших містах, інформує Gazeta.ua.

На місцеві вибори зазвичай приходять менше людей, ніж на президентські чи парламентські. 

— У нас дуже слабке місцеве самоврядування. Люди не відчувають, що в їхньому місті чи селі приймають якісь рішення.

На виборах продовжують використовувати адмінресурс?

— Ні. Проблема в іншому: вибори відбуваються в один тур, а не у два. Тому однозначним фаворитом є той, чиє прізвище відоміше виборцю.

У Черкасах Сергій Одарич втретє став мером. Закономірно?

— Думаю, що так. Треба подивитися, яким чином голосували проти Одарича, коли знімали його з посади торік. Далеко не все було прозоро. "Батьківщина" і Партія регіонів домовлялися про його зняття. Можна виграти вибори на якійсь емоційній хвилі. Але щоб утримати результат — потрібна реальна робота. Тому перемога Одарича закономірна.

Як партії впливали на виборців?

— Дуже ретельно ховали свої списки. У Києві, наприклад, не хотіли засвітити кандидатів, які були в команді попереднього міського голови Черновецького.

Вінницький мер Володимир Гройсман пішов працювати в уряд, але виборів не призначили. Чому?

— Не встигли цього зробити.

На Донбасі вибори зірвали терористи. Міста лишатимуться без голів до кінця російської агресії?

— Верховна Рада може призначити вибори у звільнених районах. Можливо, через два або три місяці, коли конфлікт буде локалізовано.

Зараз говорять про можливість обрання голів обласних адміністрацій. Як ставитеся до такої ідеї?

— Це — дурниця. Вибори керівників облдержадміністрацій є першою і основною умовою федералізації. Це — найголовніша вимога Москви. Хто за вибори голів облдержадміністрацій, той за розвал країни.

Коли варто проводити чергові вибори до місцевих рад?

— Не пізніше осені наступного року. Якщо передадуть більше повноважень на місця, то мажоритарку до парламенту треба ліквідувати. Не буде сенсу мати депутата у Верховній Раді від округу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору