Процес визнання та приналежності парафіян до єдиної Православної церкви в Україні має відбуватись поступальними кроками, аби це не призвело до швидкої радикалізації суспільства. Крім того цьому процесу не повинна заважати політична складова. Про це в ефірі одного з українських телеканалів розповів народний депутат України, член комітету правової політики та правосуддя Владислав Голуб.
Нині в країні відбувається процес переходу парафій колишнього Московського патріархату до Православної церкви України (ПЦУ). За інформацією представника Президента у Верховній Раді України, нардеп Ірина Луценко заявила, що близько 70 церковних парафій перейшли до Православної церкви України.
Відтак, ведучий програми поцікавився думкою Владислава Голуба, чому ж після підписання Томосу процес переходу до помісної Православної церкви не є таким масовим, як обіцяла влада.
- Треба бути обережними щодо масовості та масштабності цього процесу, бо це може призвести до дуже швидкої радикалізації суспільства. Будь-який процес визнання приналежності до тієї чи іншої церкви має проходити через свідоме рішення тих парафіян, які його відвідують. Важливо, щоб це був поступальний рух переходу, а також були відсутніми політичні маніпуляції,- вважає політик.
Владислав Голуб додав, що нині суспільство і без того є радикалізованим за рядом інших питань. Припускає, що церковне питання може використати і російський ворог. Відтак, вважає, що українців у першу чергу мають об'єднувати інші суспільно важливі речі, зокрема, питання структурних реформ в державі, питання боротьби з корупцією, побудови сталих інституцій в державі. А питання релігії – це сакральне питання, де кожен українець може самостійно визначати як саме на нього реагувати.
Нагадаємо, за результатами Об'єднавчого собору в Києві під головуванням представника Вселенського патріархату 15 грудня було створено автокефальну помісну Православну Церкву України і затверджений статут нової церкви. Об'єднавчий собор обрав предстоятелем єдиної помісної УПЦ митрополита Епіфанія. 5 січня відбулася процедура підписання Томосу про автокефалію ПЦУ Вселенським патріархом Варфоломієм. А вже на наступний день, 6 січня, після вручення у Стамбулі Томос доставили в Україну, згодом його повернули до Стамбула для підпису членами Синоду на Фанарі. 10 січня Томос про автокефалію Православної Церкви України повернувся з Туреччини в Україну.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram