Пенсійний фонд пояснює, чому вигідно мати легальну зарплату

14 грудня 2020, 18:00

фото тематичне

Офіційне працевлаштування – вибір, завдяки якому людина може дбати і про своє життя зараз, і про майбутнє. Чому легальна зайнятість є більш безпечною – інформують у Головному управлінні Пенсійного фонду на Черкащині.

Нерідко працівники за власним бажанням відмовляються від легальної зайнятості. Їм здається, що до пенсії ще далеко, а кошти, отримані «в конверті», не бувають зайвими. Але страховий стаж – не тільки для пенсії в майбутньому. Він необхідний сьогодні і зараз тим, хто втратив роботу або став тимчасово непрацездатним. Обираючи додаткову неофіційну виплату, люди позбавляють себе соціального захисту. Вони фактично відмовляються від зарахування періодів роботи до страхового стажу. Ці періоди роботи не будуть враховані під час призначення пенсії. Тож вона буде призначена або в меншому розмірі (у кращому випадку), або не призначена взагалі.

– Офіційне працевлаштування дає змогу користуватися такими соціальними гарантіями, як право на відпустку, оплату листа непрацездатності, отримання допомоги по вагітності та пологах, допомогу у зв'язку з безробіттям, соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Періоди роботи зараховуються до страхового стажу під час призначення пенсії, враховується розмір заробітної плати, із якої сплачено єдиний соціальний внесок. Пенсія буде призначення з урахуванням усіх цих показників, і роки роботи не пройдуть даремно, – зазначає Віталій Таран.

Фахівець неспроста акцентує увагу саме на роках роботи, адже в 2028 році право на призначення пенсії за віком матимуть особи за наявності страхового стажу не менше, ніж 35 років. Із огляду на це, молоді люди не мають часу на роздуми і відкладання офіційного працевлаштування «на потім». «Потім» пролетять роки, настане час виходити на пенсію, права на яку вони не матимуть через недостатню кількість страхового стажу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору