Пенсіонер з Черкащини на території власної садиби створив справжній музей

30 вересня 2016, 17:34

 

museum4Вже близько 10 років житель села Будище Черкаського району, учасник інтернаціональних воєн, інвалід війни Микола Нестеренко перетворює свій двір на домівку для музейного начиння, пише "Вичерпно".

Почалося все з бажання залишити щось нащадкам, та поступово перетворилося на справу життя. Хоча ніколи не міг подумати, що все набере таких розмірів.

museum15jpg- За своє життя мені довелося побувати у 13 гарнізонах, у багатьох країнах, об’їздив практично всю Європу. І я бачив, що в цих країнах дуже серйозно ставляться до збереження своєї історії. Недарма ж є така приказка — «Народ, який забуває своє минуле, не має свого майбутнього». І як би ми не відносилися до певних етапів нашої історії, ми повинні про неї пам’ятати. Чи хороший цей етап був, чи поганий, кожна людина має вирішити сама, — відзначає Микола Нестеренко.

museumЯк колишньому військовому Миколі Васильовичу особливо була близька воєнна тематика. Тому у його приватній колекції чимало експонатів, які нагадують про важкі сторінки української історії. Наразі ж він працює над розширенням серії, присвяченій вже сучасному російсько-українському протистоянню на Сході держави. Тому і звертається до військових частин із проханням надати до його приватної колекції їхні бойові прапори, статути, фотознімки та інші експонати, які могли б бути цікавими для майбутнього покоління.

museum5-710x434Його музей вже прикрашає стяг оршанецьких прикордонників, що побував у запеклих боях у зоні проведення антитерористичної операції.

Відгукнувся на його прохання і Черкаський автомобільний батальйон, сформований під час третьої хвилі мобілізації. Дещо вже передали музею, дещо пообіцяли привезти ще із зони АТО, коли бійці повертатимуться на ротацію.

museum8Наразі пан Микола подумує про розширення козацького куточку, проте для цього потрібне окреме приміщення.

- У  мене прапрадід був полковником Запорозької Січі. Після того, як Катерина ІІ розігнала козацтво, йому виділили 300 гектарів землі і він заснував хутір Нестеренки. На картах його вже немає, але є урочище з такою назвою. Може це по крові мені передалося, — пояснює свою цікавість до козацької історії пан Микола.

Також він планує створити стенди, присвячені Великій Вітчизняній війні та війні в Афганістані.

- Якби у мене було додаткове приміщення, то я б його виділив безпосередньо під війни, в яких брав участь український народ, — каже Микола Нестеренко.

museum9Є у нього і радянський куточок. Адже пан Микола вважає, що ми маємо пам’ятати і цю частину нашої історії, якою б вона не була.

Прикрашають його колекцію і елементи українського побуту.

museum12А ще він пишається вишитими рушниками, кожному з яких не менше 80 років.

Попри свій поважний вік (цього року має виповнитися 70), планів у Миколи Васильовича багато, проте, відзначає, втілити їх всі на свою скромну пенсію не може. Часто звертався за допомогою до представників влади, проте мало хто відгукнувся. Але пенсіонер не опускає руки і продовжує при нагоді поповнювати свою колекцію пам’ятками минувшини.

museum11

 

Поділитись

Коментарі

Вгору