Паломникам можуть заборонити приїзд до Умані через політику Ізраїля щодо українців

21 серпня 2023, 10:17

Ізраїльтянам можуть заборонити їхати до Умані, якщо влада їхньої країни продовжуватиме депортацію українців. Про це йдеться у повідомленні посольства України в Ізраїлі.

"Якщо депортація українців з Ізраїлю не припиниться, в'їзд ізраїльтянам до Умані буде заборонено. Україна має намір припинити безвізовий режим з Ізраїлем", - йдеться у дописі.

Посол закликає Нетаньяху переглянути в'їзну політику щодо українців і втрутитися в це питання.

Президент України Володимир Зеленський у жорсткому зверненні до Ізраїлю в рамках щотижневого брифінгу до громадян України.

"Я слухав доповідь Прикордонної служби, МЗС, Розвідки щодо поводження з нашими громадянами – іммігрантами, які перебувають у різних країнах, щодо візових режимів. Те, з чим насправді стикаються громадяни України у візовому питанні. Керівникам, відповідальним за ці питання, дано відповідні завдання. Права громадян України мають бути гарантовані"

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук уточнив, що слова президента Зеленського спрямовані проти Ізраїлю.

«Уряд України не потерпить приниження своїх громадян під час в’їзду в Ізраїль. Ми припинимо дію наших двосторонніх угод про скасування віз, як це передбачено статтею 7 міжурядової угоди. Цей варіант стоїть на столі нашого уряду. Неймовірно, що нам доведеться зробити все можливе, щоб прийняти десятки тисяч ізраїльтян в Умані, з високим ризиком для безпеки та з величезними матеріально-технічними зусиллями, коли з іншого боку – ізраїльський уряд жорстоке поводження з нашими громадянами, які приїжджають до Ізраїлю в рамках договору між двома країнами. Якщо Ізраїль хоче, щоб його громадяни могли приїжджати в Україну як туристи, включно з Уманню, я вважаю, що прем’єр-міністр Нетаньяху повинен особисто втрутитися в пошуки вирішення поточного стану справ".

Нагадаємо, понад 30 тисяч паломників мають намір приїхати в Умань на Рош га-Шана. Такою є оцінка Державної служби України з етнополітики та свободи совісті.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору