OSTCHEM виводить потужності з виробництва аміачної селітри на повне завантаження

17 березня 2014, 14:54

Холдинг OSTCHEM, що об'єднує чотири підприємства азотної хімії Group DF, планомірно виводить потужності з виробництва аміачної селітри на повне завантаження. До весняної посівної 2014 року OSTCHEM виготовить 1,1-1,2 млн. тонн азотних добрив, що дозволить повністю задовольнити потреби українського ринку.

Холдинг OSTCHEM, що об'єднує українські підприємства азотної хімії Group DF, вивів на 100%-ве завантаження наступні потужності:

– всі цехи з виробництва аміачної селітри на ПАТ «Рівнеазот», Черкаському ПАТ «Азот», ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот»;

– цехи з виробництва аміаку на ПАТ «Рівнеазот» та Черкаському ПАТ «Азот»;

– цех із виробництва вапняно-аміачної селітри на ПАТ «Рівнеазот».

OSTCHEM інвестував понад 356 млн. грн. у модернізацію підприємств під час призупинення роботи деяких цехів, яке почалася у вересні 2013 року через несприятливу кон'юнктуру на ринку мінеральних добрив. Це дозволило холдингу вивести хімічні підприємства на планові виробничі показники. На сьогодні підприємства холдингу щодня виробляють 6,6 тис. тонн аміачної селітри, 7,5 тис. тонн аміаку, 2,3 тис. тонн КАС (карбамідо-аміачна суміш) і 1,6 тис. тонн ВАС (вапняково-аміачна суміш).

- Підприємства OSTCHEM продовжують стабільно працювати. Наші плани не змінюються – ми планомірно виводимо виробничі потужності на повне завантаження і виконуємо всі договірні зобов'язання перед українськими аграріями», – повідомив генеральний директор OSTCHEM Олександр Халін. – Потреба вітчизняного ринку в азотних добривах становить 1 млн. тонн. Ми повністю задовольняємо внутрішній попит, решту продукції продаємо на експорт.

Перший заступник генерального директора OSTCHEM Олег Кікта зазначив, що у 2014 році попит на добрива українських виробників зростає завдяки декільком факторам, у тому числі завдяки ціні.

- Сьогодні наші ціни виявилися конкурентними з трьох причин. По-перше, модернізація основних цехів дала можливість знизити собівартість готової продукції. По-друге, девальвація гривні зменшила конкурентоспроможність імпортної продукції, а, по-третє, ми вчасно забезпечили себе сировиною (газом) на 2014 рік і таким чином гарантували безперебійну роботу заводів, – пояснив Кікта.

Надалі OSTCHEM нарощуватиме виробничі потужності підприємств пропорційно збільшенню попиту на мінеральні добрива. «Ми і далі будемо випускати стільки добрив, скільки зможе спожити ринок», – розповів Халін.

За інформацією прес-служби ПАТ "Азот"

Вгору