“Оперувати без хірургічного втручання”: у Черкаську обласну лікарню за 23 мільйони придбали сучасний ангіограф

28 травня 2020, 14:03

Нове медичне обладнання придбали для оновленого відділення інтервенційної радіології Черкаської обласної лікарні. Застосування такого обладнання надасть можливість оперувати пацієнтів без хірургічного втручання.

Вартість придбаного обладнання - 23,4 мільйона гривень. За словами головного лікаря Черкаської обласної лікарні Олександра Дудника, прилад допоможе проводити складні операції без хірургічного втручання.

- Відділення інтервенційної радіології існує вже 31 рік. Воно було одним із перших, де розпочали проводити такий складний метод діагностики захворювань у пацієнтів. Останній ангіограф, який придбали для діагностики та лікування без хірургічного втручання, купували ще у 2004-му році. Він відпрацював свій технічний і моральний ресурс. А завдяки новому ангіографу у медиків з’явилася можливість обстеження, діагностування та інтервенційного втручання у всі органи людини у найскладніших випадках. Апарат дає змогу зробити все, - розповідає Олександр Дудник.

Старий прилад, за словами головного лікаря медзакладу, колись уже ремонтували - зараз він працює, але використовуватимуть його в іншому напрямку лікування.

Анатолій Підгорний, голова Черкаської обласної ради, розповідає, що придбання вартісного обладнання - крок назустріч меті створити конкурентоздатну медицину в області.

- Цьогоріч на розвиток медицини Черкащини виділено 50 мільйонів гривень додаткових коштів. Такого дофінансування цієї галузі не було останні 7 років. Гроші пішли на придбання обладнання, ремонти й реконструкції приміщень, зарплати медикам, компенсацію інсулінів тощо. Також цьогоріч ми отримали 96 млн грн цільової державної субвенції, яка майже у повному обсягі пішла на медичну галузь. Крім цього, отримана субвенція дозволила вивільнити ще 50 млн грн з обласного бюджету. Ці кошти теж перерозподілили на видатки комунальних закладів охорони здоров’я. Медична галузь для нас і надалі лишається пріоритетною, - прокоментував голова облради.

Поділитись

Коментарі

Вгору