Омбудсмен занепокоєний появою суїцидальної інтернет-гри, “жертву” якої знайшли на Черкащині

08 грудня 2017, 10:39

Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба на своїй сторінці у Facebook виразив своє занепокоєння з приводу нової суїцидальної інтернет-гри "Червона сова", яка за принципом така ж, як і сумнозвісний "Синій кит", пише vikka.ua.

Микола Кулеба розповів, що дітей заманюють в гру, надсилаючи їм посилання, за яким потрібно перейти. Завдяки цьому посиланню "куратори" дізнаються орієнтовну адресу, де проживає учасник. А потім, у випадку, коли дитина відмовляється виконувати якесь завдання починають її шантажувати.

"Одні з основних завдань – постійно бути online, моментально відповідати на повідомлення кураторів, які вони надсилають 24/7, а також, дивитися психоделічні відео та слухати аудіо з "потойбічного світу" посеред ночі", − зазначив у соцмережі омбудсмен.

Нагадаємо, що жертвою цієї гри вже стала 14-річна Лера із Києва. Дівчина вийшла на заняття з англійської мови, але додому не повернулася. Пізніше підлітка знайшли знайомі в Умані. Вони запевняють, що дівчинка була у відчуженому стані, із порізами на руках, повністю розібраним на деталі телефоном й інструкцією в кишені для подальших дій. Вона не розуміла, чому її шукають. Пояснювала, що поїхала до бабусі, хоча та живе в 50 км від Умані.

За попередньою інформацією, поліція підозрює, що причиною стала гра "Червона сова".

Микола Кулеба просить батьки звертати увагу на поведінку своїх дітей.

"Якщо ви помітили, що ваша дитина стала відчуженою, вона постійно втомлена та хоче спати, весь час проводить в інтернеті, а на руках з’явилися порізи, то не дорікайте і не кричіть на неї. Одразу почніть довірливу розмову. Запевніть, що ви допоможете їй вийти з гри і захистите від наслідків. Якщо дитина не йде на контакт – зверніться до психолога", − зазначив у соцмереж Микола Кулеба.

Вгору