Олійник оскаржує закон про люстрацію суддів

22 липня 2014, 19:21

Депутати із опозиції вважають незаконним висновок люстраційного комітету, за яким потрібно люструвати українських суддів, пише "Левий берег". Видання оприлюднює текст звернення до Конституційного суду з підписами 76 нардепів, які просять визнати неконституційним закон "Про відновлення довіри до судової системи України".  З-поміж підписантів звернення є і нардеп Володимир Олійник vikka.ua.

Ухвалений Верховною Радою восьмого квітня документ передбачає низку підстав, за якими потрібно перевірити суддів. Провести перевірку мала тимчасова слідча комісія, до складу якої увійшли представники Верховного суду, Верховної Ради та уповноваженого з питань антикорупційної політики.

Однак 76 депутатів вважають: цей закон не відповідає Конституції.

– Фактично створюють орган, який нікому не підпорядковується й має повноваження Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Згідно Конституції України й законодавства, тільки Вища рада юстиції і Вища кваліфікаційна комісія суддів України  мають повноваження здійснювати дисциплінарне провадження стосовно суддів, у тому числі розглядати питання про порушення присяги, – йдеться в документі.

Подписали звернення депутати Партії регіонів, Компартії, групи "За мир і стабільність", позафракційні. Серед них, зокрема, Дмитро Добкін, Сергій Ківалов, Михайло Чечетов, Юрій Воропаєв, Володимир Олійник, Микола Левченко та Петро Симоненко.

Поділитись

Коментарі

Свобода сказав:

Правильно. Видавати суддів народу, а не гратися в люстрацію. Хай народу пояснять, як дітям-діабетикам за “напад” на херкут 2 місяці давали. І з Олійника почати.

Справедливий сказав:

Його може хтось заспокоїти?

Вгору