Олександр Радуцький: «Я за своє вже відповів і інших примушу»

05 листопада 2014, 13:57

1396871168_raduckyy

Минулого тижня Олександр Радуцький нарешті приступив до виконання обов’язків секретаря Черкаської міської ради. Його шлях до цієї посади був довгим та тернистим. Голосування відбувалося тричі. Перший раз його провалила міська рада ще попереднього скликання, другий – нова міськрада і вже за третім разом завдяки 42-м голосам Радуцький таки став секретарем міськради. Чим займатиметься і яку політику провадитиме на новій посаді Радуцький-секретар черкаської міськради поділився із «Вечіркою».

Вензелі на шпалерах та ніжно персикові стіни у кабінеті секретаря викликають навіть здивування. Олександр Романович зізнається, таке оздоблення залишилося йому у спадок навіть не від Віктора Білоусова, який був попереднім господарем кабінету, а від Людмили Зарічної. Будучи заступником мера з питань житлово-комунального комплексу, чиновниця так оздобила своє робоче місце. У новий кабінет Радуцький прийшов з однією папочкою з документами. Відпиваючи чай із чашки, що позичила секретарка, каже — ще не встиг обжитися однак шороху у міськраді наробити готовий.

—   Чи могли ви подумати, коли в кафе товкли обличчя образнику своєї дівчини, що колись станете другою людиною у місті?

—   Відтоді пройшло багато часу. Я вважаю, що кожен має відповідати за свої вчинки і я за свої вже відповів. Я змінив своє життя, зробив висновки, працював над собою.

—   Вам неприємна ця тема?

—   Та ні, ну коли ви не маєте більше що у мене запитати, то можемо й про це поговорити. Але насправді дуже мало людей цим цікавляться, однак коли й питають, то я нічого не приховую. Мені не соромно за своє минуле.

—   Думаю, я не одна, хто згадав про ваше, так би мовити, кримінальне минуле. Чи закидають вам те, що ви мали судимість, і як зазвичай реагуєте на це?

—   Кожен претендент на посаду держслужбовця проходить відповідну перевірку, і в мене з цим усе нормально, хоча Сергій Олегович дуже сподівався, що перевірки я не пройду. Судимості не існує, вона погашена ще 2000 року. У таборах я не був, я мав умовно два роки за хуліганські дії. Покарання я відбув. Більше того, у своєму сьогоднішньому статусі я зроблю усе, щоб кожен депутат нашої міськради також відповідав за свої вчинки. Тож Микола Бондаренко має відповісти за недолуге керування та доведення до банкрутства комунального підприємства «Інститут розвитку міста», а також має бути встановлено, в якому стані і що насправді робив уночі депутат Зоря біля кіоску на Луначарці.

—   Чи будете ви формувати сталу більшість у міськраді, яка б підтримувала ваші ініціативи?

—   Я вважаю — всі депутати мають працювати на користь міста. Не може бути більшість, яка слухається мера чи секретаря і приймає рішення, які їм потрібно. Всі мають працювати на користь міста. Найближчим часом я планую скликати голів усіх фракцій. Зараз ми будемо працювати над проектом бюджету на 2015 рік. Я хочу запропонувати депутатам, щоб вони подали заявки по своїх округах і наступного року ми могли профінансувати вирішення найбільших проблем кожного із 30 округів міста з міського бюджету. Ми не маємо допустити повторення практики, започаткованої Одаричем за минулої каденції. Коли на округах депутатів Партії вільних демократів та регіоналів встановлювалися дитячі та спортивні майданчики, а депутати від інших фракцій та політсил не могли допроситися, щоб на їх округах профінансували значно глобальніші проблеми – ремонт навчальних закладів, доріг і так далі.

—   Як швидко буде обрано новий виконком, адже на переконання мера Сергія Одарича, Черкаси швидше отримають нову міськраду ніж виконком?

—   Я не маю наміру працювати із чинним виконавчим комітетом. Думаю, вже найближчим часом місто матиме новий виконком. Ви станете свідками його обрання.

—   Ви казали, що головною вашою ціллю є пост міського голови. Зараз ви маєте можливість зробити це без виборів, чи готуватимете імпічмент Одаричеві?

—   Я обіцяв, що цього не робитиму. Навіть якщо хтось і буде це ініціюватися, я виступатиму противником таких дій. Ніхто Одаричеві більше не зробить такого подарунку перед виборами. Люди мають побачити його справжнє обличчя. А то виходить, що він жертва режиму, і черкащани знову і знову обирають його міським головою.

—   Мер заявляв, що не дотрималися домовленостей. Вас секретарем обрали, однак прихильні до вас депутати не проголосували за новий виконком, чи так це?

—   Ніяких домовленостей не було.

—   Тоді дивно, що Одарич добровільно вніс вашу кандидатуру на голосування.

—   Політична ситуація склалася так, що Одарич вже не мав інших варіантів і мусив щось робити. Підігрівалися протестні настрої всередині ради та серед черкащан, почалася сміттєва люстрація і я заявив, що коли Одарич не зробить висновків, то не виключно, що сміттєва люстрація торкнеться і його. Я вважаю, що він злякався і почав шукати можливості для домовленостей. Приїжджав сюди Михайло Бродський, вони там в «Ботічеллі» висиджували і так далі. Особисто я ні на які домовленості і торги не йшов і йти не планую.

Коментарі

Вгору