Олександр Радуцький: “Влада заборгувала підприємцям, а за кожним із них – родина черкасців”

12 січня 2015, 14:11

Персони._Радуцький

У новий рік ми входимо з непідтвердженими платіжними документами на суму всього 25 963, 140 грн, з них ЗФ - 8 040 184 та СФ - 17 922 956. Це свідчить про незадовільну роботу міської влади з місцевими підприємцями. Оскільки останні виконали впродовж року роботи із заміни вікон, встановлення майданчиків тощо, а коштів так і не отримали. Влада заборгувала підприємцям, а за кожним із них - родина черкасців.

У цьому контексті варто звернути увагу на дві речі: можуть мати проблеми з отриманням процедур нирочники, які лікуються у "Фрезеніусі", оскільки з 5,5 млн грн вартості послуг 2 млн не проплачені. 16 млн грн повернуті з дорожнього спецфонду державі як невикористані, а це 8 км доріг з капітальним ремонтом. І ці кошти вже ніколи не будуть використані. Це можна назвати так: нема відкатів - нема доріг.

Вважаю, що за такі дії влада повинна відповідати. Зокрема - в особі міського голови. Бо саме публічні популістські заяви мера Черкас, критика Уряду поступово втягують місто в геополітику, що є небезпечним, а жителі обирали не політика, а господарника для Черкас.

Я переконаний, що сьогодні потрібно швидко проаналізувати бюджет країни, над чим ми вже працюємо. Наразі єдиний висновок такий: Черкаси зможуть розвиватися лише з першого кошику міського бюджету - тобто коштів загального фонду. Як ви знаєте, саме з цього фонду виплачуються зарплати бюджетникам. Саме тому і програму соціально-економічного розвитку міста ми можемо розглядати тоді, коли зрозуміємо, що зможемо гарантувати виплати цій категорії населення Черкас.

Із бюджету розвитку минулого року у нас лишилося не використаних 120 млн грн, натомість цьогоріч планується надходження до бюджету розвитку в сумі лише 15 млн грн. А єдина можливість наповнювати бюджет розвитку - направляти кошти із загального фонду. Тому ми повинні максимально забезпечити надходження до нього. Держава дозволила це робити за рахунок акцизного збору та податку з житла та комерційного майна. Але, варто зауважити, що серед основних джерел надходжень до скарбниці обласного центру в поточному році - ПДФО (податок на доходи фізичних осіб.

Цікава порівняльна характеристика діяльності комунальних підприємств Черкас у 2010 та 2014 році. Вона показує, як змінилася фінансова діяльність підприємств до та після появи приватників-посередників.

Аналіз сплати ПДФО свідчить про те, що попри зростання заробітної плати з 2010 по 2014 роки на 31, 7% (мінімальна ЗП у 2010 році становила 925 грн, а у 2014 році - 1218 грн), рівень сплати податків по деяких КП істотно зменшився.

Так, КП "ЧЕЛУАШ" 2010 року сплатила 677 тис. грн, а вже минулого року - лише 105 тис. грн. Це зменшення надходжень до бюджету і це зарплата в конвертах.

У той же час КП "Дирекція парків" відповідно сплатила 260, 9 тис. грн та 334, 4 тис. грн відповідно. зростання відбулося в тих підприємствах, де не було фірм-"прокладок".

Я переконаний. що балансоутримувач будинку може і повинен самостійно вести господарську діяльність, як це дозволяє закон і не вимивати кошти з бюджету міста.

Вгору