Олександр Радуцький: Одарич послизнувся на власній самовпевненості

20 листопада 2015, 16:23

радуцький_3У Черкасах завершилися вибори. Невдовзі відбудеться установча сесія. Хочу сказати кілька слів про кампанію. 

Найперше, вона була надзвичайно стрімкою. Зрозуміло, що за три тижні складно донести до виборців програми кандидатів й закріпити їх у свідомості. Тому на цих виборах ставка була передусім на бренди - партії та особистості. Свідченням цього і стало проходження Анатолія Бондаренка до другого туру. Адже ВО "Батьківщина" завжди мала хорошу підтримку в нашій області. Крім того, Бондаренко цій політичній силі залишався вірним, від неї балотувався і торік.

Вплив на рівень підтримки УКРОПу справив фактор новизни політичної сили. Сергій Одарич "тягнув" Андрія Бортника, адже УКРОП контролює Бродський. Прикметно, що розрив результатів голосування за мене та Андрія Бортника – усього 70 голосів. Успіх ЧЕРКАЩАНАМ забезпечили здебільшого працівники ВАТ «Азот», які голосували не стільки за політичну силу, скільки за її МІСЦЕВИХ представників, на відміну від виборів, коли їм доводилося підтримувати не черкащанку Валентину Жуковську. Ці політичні партії і відтягнули голоси у кандидатів від БПП. Крім того, велику роль відіграло й те, що Олег Кашко балотувався від партії ВІДРОДЖЕННЯ (зв'язки Віталія Хомутинніка з Михайлом Бродським усім відомі), хоча планував іти на вибори від БПП. Таким чином, набравши 4 тисячі голосів, кандидат Кашко відтягнув ці голоси у мене. Із результатом Кашка до міськради від БПП "зайшло" б на два депутати більше.

А ось Сергій Одарич послизнувся на власній самовпевненості, спрямувавши всі сили на те, аби очорнити мою кандидатуру і не допустити участі в другому турі. Це була його фатальна помилка. Об'єднати БПП і ПВД не вийшло, тож вкотре досвідчений піарник Одарич побудував свою кампанію на скандалах, поливанні брудом опонентів та виставлянні себе жертвою. Але люди від цього вже втомилися.
Щодо мого програшу, скажу, що Бондаренко в 1 турі випередив мене лише на 1200 голосів. Особливість голосування за мою кандидатуру в тому, що мої прихильники голосували не за політичну силу, а за мене особисто. У перемозі ж Бондаренка значну роль відіграла приналежність до «Батьківщини».

Понад 8 тисяч жителів Черкас, які проголосували за мене, - це електорат, який у другому турі віддав свої голоси за Бондаренка. У другому турі моя команда максимально сприяла, аби ці люди прийшли на дільниці й віддали голоси за Бондаренка, тому його результат і збільшився утричі в другому турі. Зрозуміло, цьому посприяла і підтримка його кандидатури БПП, Радикальною партією та Свободою.

Наразі бажаю новому меру твердості характеру створити команду, з якою потрібно буде робити зміни в місті. А для цього, точно знаю, доведеться дуже багато працювати. У Бондаренку найперше бачу енергію до дій, бажання змінити ситуацію.
Добре, що епопея Одарича в Черкасах скінчилася. Для мене він завжди був політиком, в якому вживалися три людини: стратег, організатор і безжальний управлінець, який використовував людей, а потім викидав їх зі свого кола. Думаю, що цей третій Одарич і привів його до поразки: його американська система не прижилася в Черкасах. І я ніколи не погоджуся з його думкою про те, що «вибори - це війна, а на війні всі засоби хороші». Для мене вибори - це боротьба ідей, можливостей, але аж ніяк не війна.

Олександр Радуцький, пост із особистої сторінки у Facebook.

Коментарі

Вгору