Одіозного черкаського суддю, якого звинувачували в образах і тиску на підлеглих, залишили на посаді

14 лютого 2019, 12:42

На фото: Голова Апеляційного суду Черкаської області Володимир Бабенко Джерело: humanrights

Голову Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка, якого звинувачували у тиску на колегу задля ухвалення останнім неправомірного рішення, Велика палата Верховного Суду зберегла на посаді судді.

Таке рішення Верховний суд ухвалив після апеляційної скарги Бабенка, якого у 2017 році рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) було рекомендовано звільнити.

27 березня 2014 року громадський активіст, представник Громадської ради доброчесності,  юрист Роман Маселко оприлюднив аудіозапис, на якому голос ймовірно голови апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка у розмові із суддею Сергієм Бондаренко вимагав від останнього винесення замовного рішення на користь ПАТ "Азот" у справі проти вчительки черкаської школи №6 Яшан О. О., яку приватна компанія намагалася виселити зі службового приміщення. Бондаренко відмовився виконувати вказівку та записав цю розмову.

У березні 2015 року під час судового засідання в Олександрівському районному суді представник Феміди апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко заявив про тривалий та систематичний тиск на нього з боку голови суду Володимира Бабенка та керівника апарату Олени Стрелецької.

Як інформує Центр інформації про права людини, сам Володимир Бабенко на брифінгу у Черкасах 30 березня заявив, що цей аудіозапис складається із нарізок, і він не пам'ятає, щоб погрожував судді Сергію Бондаренку. В той же час, експертиза МВС встановила, що голос на записі належить голові суду Володимиру Бабенку та вказала на відсутність монтажу у записі.

На згаданому брифінгу Володимир Бабенко висловив сумнів в адекватності судді Сергія Бондаренка. Той, мовляв, провокує конфлікти, ображає жінок, розмовляє сам до себе у коридорі і навіть намагався зняти штани у присутності людей. Текст виступу голови суду згодом з'явився на сторінці Судової влади.

Скріншот зі сторінки "Судової влади України"

За цим фактом Вищою кваліфікаційною комісією суддів  27 червня 2017 року Володимира Бабенка було рекомендовано звільнити з посади судді. Однак постановою Верховного суду України від 12 лютого рішення ВККС було скасовано.

Рішення остаточне і оскарженню не підлягає. Про це у своєму дописі на Фейсбук написав Член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

- Оцінку рішення Великої Палати можна буде дати після того, як з’явиться повний текст. Але вже зараз зрозуміло, що ВККС зробила усе, щоб вивести з-під оцінки факти тиску Бабенка на суддю і залишити лише його дрібні порушення, що і дало можливість Великій Палаті винести таке рішення, - написав пан Маселко.

У розмові з журналістом "Про все" пан Маселко розповів, що Верховний суд був останньою інстанцією в Україні, а сам Бабенко на засідання Верховного суду по цій справі так і не з'явився.

- Я чи Бондаренко взагалі нічого не можемо вчинити, бо ми навіть не були учасниками цього процесу. Незважаючи на те, що рішення ВККС про звільнення Бабенка було на підставі моєї скарги, - повідомив юрист.

Крім того, Роман Маселко зазначив, що тепер Бабенко може бути звільнений лише у результаті проведення кваліфікаційного оцінювання, або внаслідок кримінального провадження.

- Кримінальне провадження є, але Бабенка покриває Луценко і не погоджує йому підозру. Запитаєте, для чого Юрію Луценку покривати одіозного суддю? На моє переконання, мета одна – використовувати дискредитованих та залежних суддів у своїх цілях. Зокрема, саме голови апеляційних судів грають ключову роль у розгляді клопотань про негласні слідчі дії, - переконаний пан Роман.

 

Суддя Апеляційного суду Черкаської області Сергій Бондаренко у коментарі "Про все" повідомив, що Бабенко й надалі продовжує вчиняти певні дії, щоб впливати на нього.

- Безкарність породжує рецидив. Бабенко, відчуваючи безкарність, продовжує діяти, як і раніше. Просто зараз робить це хитріше. Він присилає працівників відбирати пояснення при тому, що в суддів може це робити тільки Вища рада правосуддя і слідчі органи, - зазначив суддя.

Зі слів пана Бондаренка, у відповідь на такі дії, він вже поскаржився до Вищої ради правосуддя.

Як повідомили кореспонденту "Про все" у прес-службі Апеляційного суду Черкаської області, Володимир Бабенко наразі перебуває у щорічній відпустці і на час розгляду апеляційної скарги не відсторонявся від здійснення правосуддя та виконання обов'язків голови суду.

На своїй сторінці у Фейсбук Володимир Бабенко прокоментував рішення Великої палати Верховного суду України.

- Без сумніву це перемога не тільки моя, а сотень колег, друзів, соратників, які вірили у справедливість. Я вдячний усім за підтримку протягом цих років. Сили добра перемогли. Не дивлячись на шалений тиск, погрози, замахи на життя, поширення неймовірної кількості недостовірної інформації у ЗМІ, сотні скарг у Генеральну прокуратуру, Раду суддів, ВРП, Уповноваженого з прав людини, десятки інспекцій та комісій – операція «Бліц-кріг» по захопленню апеляційного суду провалилась, - повідомив суддя.


Володимира Бабенка зборами суддів було обрано головою Апеляційного суду Черкаської області у травні 2017 року, строк його повноважень закінчується у травні 2020 року.

Підготував Олександр Носенко

 

Вгору