Одеська художниця презентувала уманчанам живопис на килимах (фото)

09 березня 2018, 19:12

Двері Уманської картинної галереї 6 березня були відкриті для всіх, хто прийшов долучитися до світу мистецтва. А представляла уманчанам унікальну техніку живопису на килимах Ірина Вишневська – одеська художниця, професійний журналіст, автор публіцистичної та художньої прози, інформує "Уманський міський портал".

Талановита майстриня серйозно займається живописом лише 2 роки; за цей час вона взяла участь у колективних виставках в Одесі. У експозиції, яку художниця представила в Умані, головне місце зайняла серія картин із циклу «Сни мого дитинства». Це 15 завершених історій, пов’язаних з її дитячими спогадами та уявленнями.  Кожна історія – це життя однієї людини.

Другий підрозділ виставки – «Стара фотографія» – своєрідні роздуми про невпинність часу, швидкоплинність життя та красу кожної її миті.

Задум малювати на килимах виник тоді, коли стало жаль їх викидати, адже з ними пов’язані прекрасні життєві спогади. Килими – ніби своєрідний код, який нагадує про своє коріння. Художниця під час роботи над черговою картиною задає собі питання: «Хто ми? Як зберегти свою культуру? Де наше коріння? Що буде, якщо люди забудуть свої звичаї?». Тому майстриня свідомо зберігає елементи структури та малюнка старих домотканих килимів, кожен із яких – історія про життя, побут і стосунки людей, зображених на них.

Ірина Вишневська поділилася з учасниками виставки своїми почуттями та закликала займатися творчістю в будь-якому віці, адже у свої 57 років вона не збирається зупинятися на досягнутому, буде працювати і творити й надалі щоб дарувати своє мистецтво глядачам.

Поділитись

Коментарі

Вгору