Одарич і Отрешко: кому належить право підпису?

23 жовтня 2014, 14:40

fdc6b275540a01cc74f0d47fd26718fc

Днями міський голова Черкас Сергій Одарич звинуватив департамент житлово-комунального комплексу, а саме – його директора Андрія Наумчука та начальника управління вуличної інфраструктури Сергія Отрешка у свідомому створенні  у місті колапсу з неможливістю в подальшому здійснювати прибирання снігу. Сергій Отрешко звинувачення в саботажі на його адресу назвав "перекладанням проблем із хворої голови на здорову". Хто ж насправді влаштовує саботаж?

- Більшості  приватних структур (що виграли тендери, на основі яких здійснюють ремонти та  надають різноманітні послуги місту) практично стовідсотково з міського бюджету оплачуються роботи. Тоді як  ПП Лисенку, який  прибирав сніг, тротуари  та проїжджу частину цьогоріч  у зимові та весняні місяці, донині сплачено лише близько сорока відсотків, - зазначив мер міста на прес-конференції. – Наумчук та Отрешко свідомо не проводять оплату робіт цьому підприємцю, виконаних ще пів року тому. Тоді як зараз  він не може закупити навіть соляно-піщану суміш, аби  посипати місто, якщо випаде сніг.

На його думку, серед мотивів такої поведінки зазначених чиновників є послідовні дії, аби підірвати авторитет міської влади і особисто міського голови. Адже якщо з настанням холодів і сніговими опадами місто не буде прибиратись – містяни нарікатимуть, звісно, на міського голову.

Звинувачення в саботажі на своїй сторінці у фейсбук прокоментував начальник вуличної інфрастуктури міської ради Черкас Сергій Отрешко.

- Знову з хворої голови на здорову. Трішки лікнепу: для того, щоб підряднику заплатити кошти з казначейства по актам виконаних робіт, їх треба спочатку профінансувати. Тобто перерахувати кошти із загального рахунку міського бюджету на рахунок Департаменту ЖКК, - пояснює Отрешко.

На підставі заявки Департаменту ЖКК відповідне розпорядження готує Департамент фінансової політики. Підписує таке розпорядження, тобто фактично розпоряджається коштами бюджету, міський голова, або заступник, якому він надав таке право. Так ось, із заявок на 23 млн. грн. по Департаменту ЖКК профінансовано на сьогодняшній день близько 16 млн. Решта чекає. Причина проста - в загальному фонді бюджету не вистачає грошей, і фінансування здійснюється по факту їх надходження. І які заявки фінансувати, приймає рішення аж ніяк не керівник департаменту, не кажучи вже про начальника управління)).

Далі. Як тільки заявку нарешті профінансовано, Департамент ЖКК подає в казначейство платіжне доручення на перерахування коштів безпосередньо підряднику. В казначействі такий самий брак грошей. І, наприклад, якщо загальна сума непроплат по казначейству більше мільйона гривень, а є можливість проплатити лише 100 тисяч, то вгадайте з трьох разів: хто визначає. які платіжні доручення "пропускати", а які залишаються чекати кращих часів. Знов таки, міський голова, або заступник.

То хто ж все-таки саботажник?... - наголосив Сергій Отрешко.

Поділитись

Коментарі

Вгору