Одарич розповів про «примусову українізацію»

25 квітня 2017, 08:26

У селищі чотири школи, лише одна з них – українська. Понад 90% жителів селища Красноїльськ, що на Сторожинеччині – румуни, тож, довкола панує румунська мова. Виправляти ситуацію взявся екс-мер Черкас Сергій Одарич. Останні кілька місяців чоловік, що нині є керуючим партнером фірми, мешкає у Красноїльську, налагоджує тут виробництво. Про ситуацію з мовою підприємець розповів на своїй сторінці у соцмережі, пише "Чернівецький промінь".

"Кілька останніх місяців живу в Красноїльську – величенькому селищі на Буковині. Відроджуємо тут виробництво. Понад 90% жителів селища – румуни. Усюди – румунська мова. Хоча самі жителі визнають, що їхня мова дуже забруднена, і часом з "румунськими румунами" їм буває складно порозумітися.

У нас чотири школи. Лише одна з них – українська, решта – румунські. Українська – переповнена. Місцева влада шукає додаткові приміщення для розміщення нових класів. На заводі панує також румунська. Я провів "примусову українізацію" – заборонив використовувати для роботи російські акаунти, всю внутрішню документацію і зовнішню переписку ми ведемо українською, часом – англійською.

Багато колег прагнуть спілкуватися українською, хоча це не просто. Її тут ніколи до пуття не вивчали. Ми навіть часом граємо y таку гру - виправляємо один одного, коли неправильно вживаємо слова (тут люблять "покласти авто на парковкy" і "поставити лист на стіл") або використовуємо русизми. Нікого це не ображає, навпаки – викликає якусь хвилю взаємної приязні.

Я час від часу цікавлюся значеннями деяких слів, можливо, через якийсь час зможу на побутовому рівні спілкуватися. Моїй дружині легше – вона родом з Молдови", – ідеться у дописі.

Поділитись

Коментарі

Вгору