Очільник області буде скорочувати використання газу на Черкащині

01 липня 2014, 19:23

Черкаська область проситиме грошей у Світового банку для переоснащення котелень та впровадження енергозберігаючих технологій, аби вийти на поставлене Урядом завданням щодо скорочення споживання природного газу до 30%.

Про це заявив голова ОДА Юрій Ткаченко під час звіту про перші сто днів своєї роботи.

– Нещодавно одна з компаній-виробників котлів для твердих видів палива із Луганщини, зустрілися з керівництвом Золотоноші. Під час цієї зустрічі розглянути питання переходу на інше паливо в цілому, це дає змогу зменшення витрати на опалення втричі.

Очільник області наголосив, що енергоефективність передбачає й у цілому утеплення приміщень та заміну вікон. Утім, каже, цього замало.

– Зараз ми розглядаємо питання щодо залучення інвестицій безпосередньо Світового банку, аби ми могли перейти на інші технології, – сказав Юрій Ткаченко. – Знайти додаткові ресурси в державному бюджеті немає можливості. Для початку, маємо з’ясувати, в яких містах області це буде економічно вигідно.

Перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова додала, що нині всі місцеві ради працюють над тим, щоб таки переходити на опалювальні котли на твердому паливі.

– Зовсім нещодавно мене запросили на засідання членів Союзу хіміків, у підсумках якого йшлося, зокрема, й про виробництво енергозберігаючих технологій, – зауважила Наталія Володимирівна. – Ціна на газ нині в межах 350 доларів, тому підвищувати свою конкурентоспроможність варто шляхом переходу на тверде паливо і енергозберігаючі технології.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору