Обробка парків від кліщів може нашкодити черкасцям

08 червня 2019, 07:00

Обробка парків від кліщів може нашкодити городянам

Минулого тижня у черкаських скверах, парках та зелених зонах обробляли кущі й дерева від кліщів. Роботи проводили у ранковий час. Тож КП «Дирекція парків» просила городян з шостої до восьмої ранку утриматися від пробіжок та прогулянок. Однак у ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» запевняють — використання пестицидів на території міста небезпечне для городян, а особливо для дітей, інформують "Вечірні Черкаси".

 В обласному центрі кліщів труять другий рік, кажуть — торік це дало бажаний ефект. Цьогоріч оброблятимуть парк Сосновий бір, парк Перемоги, сквер Хіміків, зелену зону за магазином «Лісовий» та парк Соснівський, що знаходиться на розі вулиць Ціолковського та Золотоніської.

Усього обробити планують близько 50 гектарів міських парків, скверів та зелених зон. На ці заходи з бюджету міста витратять 40 тис. грн. Застосування хімічних засобів боротьби з кліщами — пестицидів у межах населеного пункту, в тому числі, паркових зонах, суперечить вимогам чинного законодавства. Дозволяється застосовувати окремі пестициди тільки для захисту зелених насаджень в межах населених пунктах, що обумовлено їх потенційною небезпекою для здоров’я людей, особливо дітей. Виходячи саме з цієї обставини слід застосувати методи боротьби з кліщами без використання пестицидів, такі як своєчасне викошування трав, підстригання кущів, прибирання сміттєзвалищ, — коментує ініціативу міських екологів в. о. директора ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Михайло Сьомак.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору