Обласна рада завжди підтримувала розвиток комунальних підприємств: Підгорний про ситуацію з будівництвом центру Екстренки

21 березня 2024, 16:48

За проєктом угоди, яка зараз так активно обговорюється в суспільстві, планується будувати об’єкт за кошти від міжнародних організацій для реалізації інфраструктурних проєктів через фінансову установу “Укрексімбанк”. Це позика, яка не повертається, якщо виконуються умови кредитного договору. В іншому випадку гарантом повернення коштів є обласний бюджет.

Зауважу, що особисто для мене є незрозумілою позиція, чому саме за кредитні кошти має будуватися цей об’єкт. При тому, що перехідний залишок обласного бюджету становить понад 400 млн грн.

Зрештою, проєкт угоди надійшов і ми його ретельно вивчили. Так, дійшли до висновку що вона містить певні юридичні невідповідності. Тому пропонували підписантам провести розширені наради для узгодження проблемних питань, однак наші ініціативи не підтримали. Тож підписувати по суті ризикове рішення, що містить неузгоджені аспекти, вважаю - нераціонально.

Що вже зроблено?! На минулій сесії обласна рада прийняла рішення, яке дає можливість рухатися в напрямку реалізації об’єкта. Однак ми все ж наполягаємо, що потрібно максимально усунути всі ризики до підписання угоди. Зі свого боку над цим працюємо, аби такий критично важливий об’єкт не став черговим довгобудом.

Ми ніколи не були проти і завжди оперативно приймали рішення щодо реалізації масштабних проєктів в закладах охорони здоров’я. Практика така ж сама: спочатку грунтовне вивчення питання - потім прийняте рішення. Як результат, ремонтні роботи йдуть до завершення. Наприклад, в онкодиспансері, кардіоцентрі, обласній лікарні.

До речі, там замовниками виступають здебільшого саме наші комунальні некомерційні підприємства. Вони можуть здійснювати господарську діяльність і відповідно наймати спеціалістів, які реалізовуватимуть проєкти, наглядатимуть за їхнім будівництвом, слідкуватимуть за дотриманням термінів і так далі.

Зрештою у своїй роботі керуємося виключно нормами законодавства. І не хочемо, аби через поспіх чи з інших причин за кошти бюджету будівельна організація мала вічний бізнес. Це не позиція якихось амбіцій чи особистих непорозумінь. Вона ґрунтується на чітких аргументах та законодавчих підставах.

Якщо ми беремо кредит на об’єкт доякого ми не маємо відношення і виступаємо гарантом

У листопаді нам надійшов документ у вигляді кредитної угоди від обласної ради вимагалося лише підписання угоди. Жодної розширеної наради між учасниками не відбулося. питання залишилися без відповідей.

Коментарі

Вгору