Обласна рада просить Кабмін втрутитись в загрозливу ситуацію на Черкасиобленерго

24 травня 2017, 15:02

Фото: Про все

Депутати Черкаської облради в слід за депутатами міськради проголосували за звернення до Кабміну, Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо кризової ситуації на ПАТ "Черкасиобленерго".

Для цього сьогодні була скликана позачергова сесія облради.

Першим серед депутатів виступив представник "Черкасиобленерго" Євгеній Лут:

- У Чорнобаївському районі гілка впала на високовольтну лінію і весь район залишився без світла. Працівники не хочуть ремонтувати лінію допоки не погасять заборгованість по зарплаті, яка складає по всьому підприємству близько 100 млн. грн. Люди масово звільняються, - зазначив він та попросив депутатів підтримати звернення.

Загрозливою ситуацію назвав і голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

- Ми вже два місяці намагаємося вирішити питання. Для цього необхідно зменшити екологічну бронь ВАТ "Азот", укласти окремі угоди на постачання електроенергії та підготувати документи по реструктуризації боргу. Це фактично вже здійснено, - зауважив Юрій Ткаченко. - Проте є складність. Є рішення Печерського суду про заборону реєстраційних дій ПАТ у зв'язку з чим не можна підписати податкові накладні.

Також Ткаченко зазначив, що 25 травня відбудеться засідання НКРЕП, де порушуватиметься це питання.

Після обговорень депутати проголосували за звернення, віддавши "за" 58 голосів.

Фото: Про все

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що депутати вкрай стурбовані ситуацією, яка виника на ПАТ «Черкасиобленерго». Обранці зауважують, що через критичну ситуацію з Обленерго, існують ризики дестабілізації енергопостачання.

Крім того, на сьогодні заборгованість працівникам підприємства становить 99,7 млн. грн. ситуація ускладняється невизначеністю з призначенням керівника підприємства. Не виконуються в повному обсязі капітальні ремонти та технічне обслуговування об’єктів розподільчих електричних мереж, не застосовуються програми з модернізації мереж тощо.

Вгору