Нинішній парламент на 100% недієздатний, – Петренко

26 травня 2016, 17:40
Фото: Про Все

Фото: Про Все

Сьогодні у Черкасах за ініціативи Центру підтримки громадських ініціатив відбувся круглий стіл, на якому обговорили питання реформи виборчого законодавства та внесення змін до Закону України «Про Державний реєстр виборців». На заході були присутні експерт ЦПГІ Володимир Піньковський, керівник ЧОО КВУ Максим Михлик, директор Черкаського представництва ЦПГІ Любов Ропало та народний депутат України Олег Петренко.

У ході дискусії свою думку стосовно безперспективності внесення змін у виборче законодавство висловив Олег Петренко, зазначивши, що це питання не вигідне керівництву держави.

- Ніяких серйозних змін у виборчому законодавстві найближчим часом не буде. На сьогодні центр прийняття рішень - точно не в парламенті, він знаходиться на Банковій. Є обмежена кількість людей, яка приймає рішення, а парламент - це така масовка, «підтанцовка», – зазначив нардеп.

За словами Олега Петренка, нинішній склад українського парламенту абсолютно не виконує свої законодавчі функції, продовжуючи працювати за відпрацьованими десятиліттями схемами, а депутати голосують переважно під тиском зацікавлених осіб.

- Наприклад, депутату за 15 хвилин приносять „бюджет”, ще „теплий”, тільки віддрукований, і кажуть: „Голосуй”. А він не може не проголосувати. Тому що у Верховній Раді є таке негласне правило: якщо мажоритарник не проголосує за бюджет, він кошти на свій округ не отримає.

Тож нинішню діяльність українського парламенту нардеп оцінює більш, ніж песимістично:

- Парламент зараз повністю недієздатний, на 100% - це я бачу зсередини. Його існування - це агонія за рахунок «тушок», коаліційної більшості, – відверто поділився з учасниками круглого столу нардеп.

Змінити цю ситуацію може тільки реформа виборчого законодавства, зокрема, проведення виборів за відкритими списками. Втім, як зауважує нардеп,  нинішній парламент складається з людей, абсолютно не зацікавлених у цьому. Адже більшість із них у такому випадку просто не потрапить знову до Верховної ради на майбутніх виборах, які, за словами Петренка, будуть дуже скоро – зимою-весною наступного року.

- Єдиним виходом для них залишається мажоритарна система, а парламент - можливістю вирішувати власні бізнесові інтереси, - говорить Олег Петренко. – Поки існує мажоритарна система виборів в Україні, доти у Банкової в парламенті завжди буде більшість. Мажоритарники - це половина всього парламенту. Переважна з них більшість - це бізнесмени, люди забезпечені. За вирішення питань кожен раз мажоритарникам окремо задовольняють їхні „хотєлкі”.

Втім, незважаючи на песимістичний прогноз на реформування виборчого законодавства за ініціативи народних обранців, Петренко переконаний, що засоби впливу на владу є – це громадськість.

- Лише масовий громадський тиск на владу сприятиме дієвим змінам у ній та забезпечуватиме ефективні реформи, - зазначив нардеп.

Коментарі

Вгору