Сьогодні черкащани святкуватимуть Новий рік. Традиційно святковий стіл не минає без алкогольних напоїв.
Що можна вживати, а від чого краще відмовитися, розповідає лікар-нарколог, психотерапевт з Глухова Євген Скрипник.
- Якщо, ви традиційно звикли зустрічати Новий рік з шампанським, то краще обрати брют (сухе ігристе вино), і чим менше цукру, тим краще. Солодке або напівсолодке ігристе вино шкідливе. Вживати солодкий шоколад та вино - шкідливо. Краще вживати сухе біле вино, тобто негазоване (не більше двох келихів, максимум 250 г), - говорить Євген Скрипник.
Він додає, що зустрічати Новий рік краще не з порожнім шлунком, а за 2-3 години трішки поїсти, без вживання алкоголю.
- Якщо ви вживаєте вино чи міцніші напої, то не змішуйте їх. Стосовно "підвищення градуса" - це неправильно та шкідливо для організму. Також не забувайте, що наша печінка звикла вночі не працювати , а тут такий стрес: і їжа, і алкоголь.Тому в новорічну ніч - мінімум алкоголю і мінімум їжі. Якщо , без міцних напоїв ніяк, то максимум 40-60 мл. І завжди пам’ятайте, що безпечної дози алкоголю не існує!, - попереджає лікар.
Євген Скрипник наголошує, що вагітним, мамам, які годують немовлят, людям, які страждають на серцево-судинні захворювання - алкоголь протипоказаний. Він також говорить, що перед застіллям вживати олію чи вершкове масло , щоб не п’яніти - це міф.
- Якщо, ви "перебрали" і вранці у вас похмільний синдром, алкоголем його лікувати шкідливо - ще не відійшов алкоголь вчорашній, а додаєте новий. Алкоголь у здорової людини повністю виводиться через 3 доби. Краще вранці вживати велику кількість рідини (вода, компот, узвар та інше), якщо болить голова, то аспірин, парацетамол, ібупрофен та поміряти артеріальний тиск. На другий день рекомендую гуляти на свіжому повітрі, кататись на снігових гірках, дихати свіжим повітрям, - говорить лікар
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram