Новий рік під час пандемії коронавірусу: лікарка пояснила, як черкащанам поводитися

29 листопада 2020, 17:02

Наближаються новорічно-різдвяні свята, проте коронавірус не збавляє обертів. Ледь не щодня збільшується кількість інфікованих. Лікарі прогнозують у грудні-січні пік зі зростанням кількості хворих на COVID-19.

Як потрібно поводитися на свята і зменшити ризик інфікуватися, якщо люди все ж підуть з дітьми на ялинку, в коментарі ТСН.ua розказала київська лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

- Ми чуємо про те, що у нас іде підготовка до Нового року, до відкриття ялинки і дійсно – це той захід, який створює ризики контакту великої кількості людей в одному місці, тому однозначно повинні бути продумані якісь епідеміологічні заходи, заходи інфекційного контролю, щоб люди менше спілкувалися як раз у закритих приміщеннях. Як ми пам'ятаємо, вірус передається в основному крапельним шляхом, тому спілкування на вулиці, на свіжому повітрі не несе таких великих ризиків для зараження, а ось якраз спілкування у закритих приміщеннях, зокрема в магазинах, тут певні ризики є, тим більше, що швидше за все буде багато людей. Тому чудова ініціатива, що прибирають фудкорти, це скоротить контакти, скоротить перебування на одному місці великої кількості людей в тих же наметах або під навісами, – пояснила Сояк.

Лікарка додає, що краще просто гуляти по вулиці, сходити на ковзанку, в цьому теж, як зазначає Сояк, немає великих ризиків, тому що люди на свіжому повітрі, на достатньо великій відстані один від одного, і в цьому випадку все повинно бути гаразд.

На думку епідеміологині, більше занепокоєння викликають походи один до одного в гості, що ризикованіше в плані інфікування коронавірусом, ніж похід на ялинку.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору